Kajaki na Porto Santo (Archipelag Madera, Portugalia)

Szukacie aktywnych atrakcji na Porto Santo? Co powiecie na wycieczkę kajakami po odludnych wysepkach, plażach i jaskiniach?

Jeśli kiedykolwiek byliście w Algarve i podobało Wam się odkrywanie słynnych jaskiń kajakiem, wycieczka kajakiem po Porto Santo spodoba Wam się … prawdopodobnie nawet bardziej. Na Porto Santo jest zdecydowanie mniej tłocznie, mniej turystycznie, a piękno jaskiń i trudno dostępnych plaż można podziwiać we własnym tempie i ze spokojem…

Kayaking on Madeira Island & Porto Santo, Portugal. Kayak and cave tours Portugal
Kayaking on Madeira Island & Porto Santo, Portugal. Kayak and cave tours Portugal - better than Benagil kayak cave tours!

Kajaki na Porto Santo – Gdzie i jak?

Wycieczki kajakowe na wyspie organizuje firma Porto Santo Destination Tours. Jeśli ich nazwa wydaje się znajoma, macie rację – być może pamiętacie je z wyprawy snorkelingowej po polsku, którą odbyliśmy jakiś czas temu. Niedawno dodali oni do swojej oferty wypożyczanie kajaków i wycieczki kajakowe. Kiedy zaprosili nas, by do nich dołączyć, po prostu nie mogłyśmy odmówić.

Jestem wielką fanką Porto Santo Destination Tours i wszystkiego, co robią, aby przyciągnąć na wyspę szczególnie młodych i szukających przygód podróżników. Jeśli chodzi o nurkowanie z rurką, wycieczki kajakowe lub inne rodzaje wycieczek, nie wahajcie się z nimi skontaktować, ponieważ są prawdziwymi ekspertami od Porto Santo.

Polecamy także nową grupę na Facebooku: PORTO SANTO FOR TRAVELLERS (PL/EN). Warto do niej dołączyć, jeśli wybieracie się na wyspę.

Za sukcesem Porto Santo Destination Tours stoi Matias, portugalczyk, oraz nasza polska reprezentacja na wyspie – Iza. Oboje kochają swoją wyspę i zrobią wszystko, by odwiedzający zapamiętali wczasy na Porto Santo jak najlepiej.

Matias

Jeśli będziecie kiedyś na plaży Calheta w Porto Santo (Ponta da Calheta), zajrzyjcie do nich, by powiedzieć “cześć”, a może nawet skusić się na jakąś wycieczkę.

Kajaki na Porto Santo – Zorganizowane rejsy

Do wyboru są wypożyczalnie kajaków lub zorganizowane wycieczki kajakowe. Decydując się na wycieczkę zorganizowaną, możecie wybrać jedną z tych dwóch tras:

Opcja 1: Wysepka Cal (Cal Islet)

Pierwsza opcja to “Visit the Cal Islet on a kayak”. Cal to słynna ciemna wysepka widziana z plaży Calheta.

Podczas tej wycieczki udacie się przez cieśninę prosto ku wysepce Ilheu Da Cal; odwiedzicie bezludną plażę, przepłyniecie podróż wzdłuż brzegu, zobaczycie galerie używane w przeszłości do wydobywania wapienia oraz podziwiać będziecie mogli jaskinie i formacje wulkaniczne.

Cal Islet – Zdjęcia

Opcja 2: Zimbralinho Tour

Opcja druga to “Zimbralinho Kayak Tour”.

Głównym punktem tej wycieczki jest piękna, zaciszna plaża zwana Zimbralinho. Płynąć będziecie przy brzegu wyspy, po drodze mijając piękne wulkaniczne formacje skalne i kilka jaskiń. Po dopłynięciu do Zimbralinho zatrzymacie się na szybką kąpiel. Ta wycieczka jest bardziej odpowiednia dla dzieci.

Zimbralinho Tour – zdjecia

Oto świetny film z drona w wykonaniu EagleView. Prezentuje on wspaniale piękno plaży Zimbralinho.

Obie wyprawy startują z plaży Calheta (Calheta Beach – ER111, 9400 Ponta) i trwają 1,5 godziny.

Plaża Calheta – widok z kajaka. To z tego miejsca startują obie wycieczki.

W cenę wycieczki wliczone są: kajak, wiosła, kamizelka ratunkowa, woda i ubezpieczenie.

My mieliśmy szczęście wypróbować obie trasy i… nie potrafiłabym wskazać, która z nich podobała mi się bardziej. Obie wycieczki są na swój sposób piękne i od Was zależy, które miejsce chcielibyście zobaczyć bardziej. Jedyna porada jest taka, że jeśli podróżujecie z dziećmi, polecamy opcję Zimbralinho, ponieważ jest nieco łatwiejsza. Przepłynięcie cieśniny ku wysepce Cal polecamy natomiast tym, którzy chcieliby nieco aktywniej powiosłować.

Kajaki na Porto Santo – Filmiki

Oto ciekawy filmik z drona autorstwa EagleView pokazujący wspaniale piękno i wolność, jaką dają te kajakowe wyprawy:

Tutaj natomiast inny ciekawy filmik od @jackson.groves:

I na koniec nasz bardziej praktyczny film o tym, jak wyglądają obie trasy i czego można się spodziewać podczas wycieczki:

Jest dość długi, ale pomaga on tym, którzy mają czas tylko na jedną z tras, by porównać wycieczki i wybrać tą preferowaną:

Jeśli nie macie GoPro, nie martwcie się. Matias ma aparat, i jeśli tylko chcecie, zrobi Wam zdjęcia, podczas gdy Wy możecie skupić się na wyprawie i krajobrazach.

Kajaki na Porto Santo – Czego się spodziewać?

Jeśli kochacie spływy kajakowe, nie możecie pominąć tej wycieczki będąc na Porto Santo. A jeśli nigdy nie próbowaliście, teraz macie szansę. Matias zadba o Wasze bezpieczeństwo i nauczy Was podstaw.

Osobiście bardziej podobała mi się wycieczka kajakiem na Porto Santo niż zwiedzanie jaskiń Benagil w Algarve. Jaskinie w Algarve są piękne, ale jedyne co pamiętam to pędzących turystów, walkę o najlepsze selfie, ograniczenia czasowe i korki na wodzie. Na Porto Santo takiego czegoś jeszcze nie spotkamy. Tutaj nadal możecie cieszyć się pięknem natury, krystalicznie czystą wodą oraz ukrytymi jaskiniami i plażami naprawdę na spokojnie…

Jest to fajna przygoda dla całej rodziny, odpowiednia dla dzieci. Obok nurkowania z rurką jest to jedna z najlepszych wycieczek na Porto Santo.

Kajaki na Porto Santo – Jak zarezerwować / Kontakt

Więcej informacji o Porto Santo Destination Tours oraz oceny innych znajdziecie na ich profilach:

Porto Santo Kayak Tours – TripAdvisor

Porto Santo Kayak Tours – Facebook

Najłatwiejszym i najbardziej elastycznym sposobem rezerwacji wycieczek jest jednak bezpośredni kontakt telefoniczny z Matiasem (angielski, portugalski) i Izą (po polsku) przez telefon / WhatsApp:

Telephone / WhatsApp: 00351 911798989

lub przez ich stronę: PORTO SANTO DESTINATION TOURS.

Planujecie zostać na wyspie przez kilka dni? Sprawdźcie opcje na pobyt:

Życzymy wszystkim udanego pobytu na Porto Santo!

Kayak rental Madeira Island & Porto Santo, Portugal. Kayak rentals and kayak tours

POWIĄZANE POSTY:

SNORKELING NA PORTO SANTO

PROM Z MADERY NA PORTO SANTO

ŚLUB NA PLAŻY PORTO SANTO

SNORKELING I PŁYWANIE NA FAJÃ DOS PADRES (WYSPA MADERA)

DOŁĄCZ TAKŻE DO NASZEJ GRUPY NA FACEBOOKU:

PORTO SANTO FOR TRAVELLERS

Zobacz także: Ślub na Maderze – Oferta

Nie przegapcie nowych postów – obserwujcie nas:

.

Sprawdź oferty zorganizowanych wczasów z wylotem z Polski:

Comments (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This form collects your name, email and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our privacy policy where you will get more info on where, how and why we store your data.