Ślub za granicą na dystans?

Ślub na Maderze – czy trudno jest zorganizować ślub za granicą na dystans?

 Osoby, które są typowymi perfekcjonistami i zwracają uwagę na każdy detal, zapewne nie poradzą sobie bez wizyty w Portugalii podczas przygotowań. Takim osobom nie polecam ślubu za granicą, gdziekolwiek by on był.

Jeśli jednak jesteście osobami, które potrafią oddelegować zadania i zaufać lokalnym profesjonalistom w wykonywaniu ich pracy, oraz które bardziej cenią prawdziwe emocje, niezapomniane przeżycia i wspaniałe momenty spędzone z najbliższymi, ponad poprawnym kolorem serwetki i rodzajem kwiatka w bukiecie, jesteście na dobrej drodze. Na Maderze łatwo znajdziecie dostawców usług weselnych, którzy przez telefon i e-maile są w stanie pomoc wam zorganizować każdy aspekt związany ze ślubem i weselem, od formalności, poprzez fotografa do cateringu i DJ’a.

Funchal, Flaga Portugalii
Fot.: Say Yes To Madeira

 

Jeśli rozmawiacie  po portugalsku lub angielsku, bez problemu sami zarezerwujecie miejsce, fotografa, fryzjera,etc.. Opcją drugą, nieco wygodniejsza, jest zlecenie organizacji wyżej wspomnianych rzeczy konsultantce ślubnej, która przebywa na Maderze i potrafi zorganizować wszystko wedle waszych życzeń i możliwości budżetowych. Kontakt z organizatorką możliwy jest poprzez tego bloga.  [e-mail]

 

Co jeszcze warto brać pod uwagę rozważając Maderę?

Skąd przybywają nasi goście? 

Myślę, że warto jest sprawdzić, skąd będą lecieli goście i czy z ich miejsc zamieszkania można dostać się w miarę łatwo na Maderę. Jeśli wszyscy goście przyjeżdżają z Polski, warto upewnić się czy w wybranym terminie latają z Polski bezpośrednie loty czarterowe na Maderę.

Sezon i pogoda

Na Maderze panuje klimat subtropikalny z umiarkowanymi, raczej stabilnymi i przyjemnymi temperaturami przez cały rok. Lata są niezbyt upalne, a zimy łagodne. Średnie dzienne temperatury w miesiącach zimowych nie spadają poniżej 19°C a latem wynoszą ok. 24°C.

Najgorętszymi miesiącami na Maderze są sierpień i wrzesień a najmniejsze ryzyko deszczu mamy w lipcu i sierpniu. Między październikiem a marcem zachmurzenie jest największe.

Suknia ślubna

Jeśli decydujemy się na ślub za granicą, musimy pamiętać że transport dużej sukni ślubnej typu księżniczka może być niezłym problemem logistycznym. Warto pamiętać o tym, wybierając model sukni.

 

Comments