Art Center Caravel w Funchal

Art Center Caravel – atrakcja dla wszystkich kreatywnych dusz

Centrum Sztuki Caravel to prawdziwa perełka Starego Miasta w Funchal. Ocenione jako jedna z najlepszych atrakcji Funchal, to tętniący kolorami budynek to nie tylko miejsce, w którym możemy się zainspirować, obejrzeć czy kupić dzieła sztuki. To tętniące życiem miejsce, które jednoczy mieszkańców, turystów, ekspatów, miłośników sztuki i miłośników kawy oraz wszystkie kreatywne dusze… Odkryjmy je dziś razem!

Explore Art Center Caravel – film:

Film został nagrany w styczniu 2023 roku. Pamiętaj, że ich ekspozycje regularnie się zmieniają, więc nie zapomnij sprawdzić ich oficjalnej strony internetowej lub mediów społecznościowych.

Jak widzicie, Art Center Caravel to właściwe miejsce na zakup pięknych pamiątek z Madery – od małych pocztówek, ręcznie robionych kafelków, magnesów, kubków i nie tylko, po duże obrazy i dzieła sztuki (z dostawą do domu za granicą). Art Center Caravel to miejsce, które zaprasza również osoby pracujące jako cyfrowi nomadzi, pozwalając im pracować w wyznaczonej przestrzeni biurowej z dobrą kawą i zdrowym jedzeniem serwowanym tuż na dole.

Gdzie znajduje się Centrum Sztuki Caravel?

Art Center Caravel to wyjątkowa przestrzeń kulturalna położona w sercu Funchal, stolicy portugalskiej wyspy Madera

Do budynku można wejść z dwóch różnych ulic. Adres głównego wejścia to: Rua D. Carlos I, 19A, Funchal.

Możesz również wejść od strony sklepu z upominkami, który znajduje się na Rua de Santa Maria 60. Rua de Santa Maria to popularna ulica turystyczna w sercu Starego Miasta w Funchal.

Centrum mieści się w pięknym zabytkowym budynku, który został odrestaurowany, by pomieścić szereg wystaw sztuki i innych wydarzeń kulturalnych.

Art Center Caravel znajduje się tuż obok dworca autobusowego i kolejki linowej, dużego parkingu i postoju taksówek, dzięki czemu można do niego dotrzeć autem lub transportem publicznym.

Art Center Caravel – Co tam znajdziemy?

Nie daj się zwieść pozornie niewielkim rozmiarom budynku; Caravel to największe międzynarodowe centrum sztuki, galeria i sklep z dziełami sztuki na Maderze! Centrum sztuki zajmuje kilka pięter i obejmuje szereg przestrzeni wystawienniczych, galerie, cyfrowe miejsce do pracy, salę konferencyjną, sklep z pamiątkami i uroczą kawiarnię. 

Wystawy w Art Center Caravel prezentują różnorodną sztukę współczesną, w tym obrazy, rzeźby, instalacje, autorstwa lokalnych i międzynarodowych artystów: Marcosa Milewskiego, Samuela Santosa, Pedro Alvesa, Anny Fedrovy, Marty Horodniczy, Heidrun Edsperger i wielu innych. Sztuka jest naprawdę inspirująca i dająca do myślenia. Art Center Caravel organizuje również szereg wydarzeń kulturalnych.

Na pierwszym piętrze znajdziesz wspaniały sklep z pamiątkami sprzedający wysokiej jakości ręcznie robione portugalskie pamiątki wykonane przez lokalnych artystów. 

Oprócz oferty kulturalnej Art Center Caravel posiada również uroczą, kolorową kawiarnię o nazwie Art Food Corner, która serwuje lekkie posiłki (również zdrowe i wegańskie) oraz przekąski, zapewniając odwiedzającym przyjemną przestrzeń do relaksu i odprężenia. Lokalna kawa „Chinesa” serwowana w Art Food Corner to jedna z najlepszych kaw, jakimi mieliśmy okazję się delektować. 

Art Food Corner to także miejsce, w którym uwielbiamy jeść śniadania. Tradycyjne portugalskie śniadania są albo słodkie, albo raczej ciężkie, dlatego uwielbiamy zatrzymywać się w Art Food Corner, by zjeść coś znacznie zdrowszego. 

Sprawdź ich menu

Art Center Caravel – Najpiękniejsze miejsce do pracy zdalnej na Maderze?

Do wszystkich naszych cyfrowych nomadów na Maderze oraz studentów Erasmusa – nie przegapcie niesamowitego pokoju do pracy na drugim piętrze. Jest całkowicie bezpłatny i pozwala pracować w inspirującym otoczeniu przy naprawdę pysznej kawie. 

Meeting room

Miejsce pracy dla nomadów może nie jest duże, ale komfortowe. Znajduje się ono tuż nad kawiarnią, a wchodzi się do niego kolorowymi schodami po lewej stronie kafejki. Jest też oddzielna sala konferencyjna z wygodnymi krzesłami do spotkań wirtualnych.

Caravel Art Center – Widok na Stare Miasto

Jeśli odwiedzasz galerie na najwyższym piętrze, wyjrzyj na chwilę z maleńkiego balkonu. Zobaczysz z góry tętniącą życiem i pełną restauracji ulicę Santa Maria, znaną ze swojego projektu sztuki ulicznej Sztuka otwartych drzwi. Zobaczysz także kolejki linowe przejeżdżające z i na wzgórze Monte. 

Caravel Art Center – Atrakcje w okolicy

Może zdarzyć się tak, że zawitasz do kawiarni Caravel Art Center częściej niż myślisz, a wszystko to dzięki jej dogodnej lokalizacji. Lokalizacja Art Center Caravel w sercu Funchal sprawia, że ​​jest ono łatwo dostępne dla odwiedzających miasto. 

Wizytę można połączyć z następującymi atrakcjami leżącymi w promieniu 5 minut:

Zona Velha

Stare Miasto w Funchal z restauracjami i sztuką uliczną:

Mercado dos Lavradores

Kolorowy Targ Rolniczy znany z egzotycznych owoców:

Tuż przed Caravel Art Center złapiesz także kolejkę linową na Monte, gdzie będzie można zwiedzić m.in Ogród Botaniczny i zjechać słynnymi saniami.

Nieco dalej znajdziesz również:

Muzeum Cristiano Ronaldo

Winiarnia Blandy’s Wine Lodge

Funchal Marina & Promenada Avenida do Mar

Lokalizacja Art Centre Caravel jest również dogodna dla osób podróżujących komunikacją miejską, ponieważ w pobliżu znajduje się kilka przystanków autobusowych, które łączą centrum z innymi częściami Funchal i wyspy.

Caravel Art Center – Podsumowanie

Art Center Caravel to tętniące życiem i dynamiczne centrum kulturalne, które oferuje odwiedzającym Funchal wyjątkowe wrażenia artystyczne. Gorąco polecamy je wszystkim miłośnikom sztuki, osobom poszukującym pięknego rękodzieła i niebanalnych pamiątek.

Nie jesteś fanem galerii sztuki? Ta może Ci się jeszcze spodobać. Wspaniała oprawa, bogactwo wystaw i niepowtarzalny klimat – to zdecydowanie miejsce z charakterem, w którym wielu może poczuć się jak w domu. Warto do niego zajrzeć, przynajmniej na kawę.

Sprawdź opinię w serwisie TripAdvisor

POWIĄZANE WPISY:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *