Gdzie pływać na Maderze: Kąpielisko Poço dos Chefes

Poço dos Chefes to wisienka na torcie podczas letnich wypadów do Doliny Zakonnic na Maderze. Warto zabrać ze sobą strój kąpielowy oraz zarezerwować więcej czasu na odpoczynek w tym niecodziennym miejscu…

Poço dos Chefes – Filmik

Jak zwykle zaczniemy małą filmową impresją…

Film nagrany był na początku września 2020.

Poço dos Chefes – Co to takiego?

Jeśli zapytacie turystów o kąpiele na Maderze, większość z nich opowie zapewne o sztucznych, ciemnych lub kamienistych plażach oraz oceanie pełnym fal. Tymczasem na Maderze, można kąpać się także nieco inaczej.

Poço dos Chefes to nietypowe kąpielisko rzeczne, źródło/naturalny zbiornik, w którym możliwa jest kąpiel i nurkowanie. Lokalni mieszkańcy spiętrzyli w nim wodę betonową tamą, dzięki czemu zbiornik jest tak głęboki, że możliwe są skoki do wody z kilkumetrowej wysokości. Do tego dochodzą niesamowite widoki na pobliskie góry, spokój i cisza. Jest to wspaniałe miejsce na spokojne i relaksujące popołudnie wśród natury, a jeśli planujecie plażować, zarezerwujcie na to miejsce kilka godzin. Zabierzcie jednak ze sobą coś na ząb i napoje, bo najbliższe sklepy i restauracje znajdują się w wiosce Doliny Zakonnic.

Miejsce to jest jedną z 20 sugestii na naszej liście tzw. ukrytych skarbów – pieknych, lecz słabo znanych miejsc na Maderze:

Poço dos Chefes – Gdzie się znajduje?

Poço dos Chefes znajduje się w Dolinie Zakonnic – Curral das Freiras. Można do niego bez problemu dojechać autem (darmowy parking na drodze publicznej) lub przejść piękną, krótką ścieżką z centrum wioski.

Jeśli nie macie auta, nie ma problemu – do Doliny Zakonnic oraz Poço dos Chefes dojedziecie bez problemu autobusem linii 81 Horarios de Funchal (Interurban service). Autobus zabierze Was z różnych miejsc w Funchal aż do Eira do Serrado i różnych miejsc w wioskach Doliny Zakonnic. Więcej informacji o linii #81: [ POD TYM LINKIEM ] strona 39. Zapraszamy także na wpisy:

Poço dos Chefes – Wymowa

Jeśli zapytacie o to miejsce lokalnych, czytając nazwę polskim okiem, raczej Was nie zrozumieją. Poprawna wymowa tego miejsca to coś w typie [ p’ossu dosz sz’efesz ].

Zobacz także:

Poço dos Chefes – Atmosfera

W Poço dos Chefes panuje sielska atmosfera, a przynajmniej takie odniosłam wrażenie na podstawie moich poprzednich wizyt. Jest to punkt spotkań i odpoczynku lokalnej młodzieży, w którym jeszcze nie spotkamy tłumów turystów.

Można tam było spotkać głównie młodych ludzi, ale i całe rodziny z dziećmi a nawet czworonogami. Pomimo że kąpielisko jest małe, panowała tam harmonijna atmosfera, gdzie wszyscy odpoczywali z szacunkiem do innych.

Miejsce to ma nawet swoją własną stronę na FB, gdzie dzielone są najnowsze i aktualne wiadomości.

Poço dos Chefes – Pobyt w pobliżu

Czy chcielibyście uciec od turystycznej Madery i zatrzymać się w odludnej Dolinie Zakonnic przynajmniej na jedną noc? Najpopularniejszym hotelem z bezcennymi widokami jest hotel Eira do Serrado:

Poço dos Chefes – Podsumowanie

Poço dos Chefes to miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić na Maderze, nawet dla samych widoków. Kąpiele możliwe są tylko w sezonie letnim, ale przez okrągły rok, możemy z niego podziwiać piękne widoki na zielone wzgórza i Eira do Serrado.

Po odrobinę wypoczynku i kąpieli w pięknym otoczeniu zapraszany do Poço dos Chefes latem. Po odrobinę unikalnej Madery zapraszamy natomiast do Doliny Zakonnic przez okragły rok.

🅢🅗🅐🅡🅔 🅘🅣
Spodobał wam się ten post? Podzielcie się nim ze światem:

Poco dos Chefes Dolina Zakonnic Madera. Polskojęzyczny blog o Maderze

Zobacz także: Ślub na Maderze – Oferta

Nie przegapcie nowych postów – obserwujcie nas:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *