Kajaki na Porto Santo (Archipelag Madera, Portugalia)

Szukacie aktywnych atrakcji na Porto Santo? Co powiecie na wycieczkę kajakami po odludnych wysepkach, plażach i jaskiniach?

Jeśli kiedykolwiek byliście w Algarve i podobało Wam się odkrywanie słynnych jaskiń kajakiem, wycieczka kajakiem po Porto Santo spodoba Wam się … prawdopodobnie nawet bardziej. Na Porto Santo jest zdecydowanie mniej tłocznie, mniej turystycznie, a piękno jaskiń i trudno dostępnych plaż można podziwiać we własnym tempie i ze spokojem…

Kayaking on Madeira Island & Porto Santo, Portugal. Kayak and cave tours Portugal
Kayaking on Madeira Island & Porto Santo, Portugal. Kayak and cave tours Portugal - better than Benagil kayak cave tours!

Kajaki na Porto Santo – Gdzie i jak?

Wycieczki kajakowe na wyspie organizuje firma Porto Santo Destination Tours. Jeśli ich nazwa wydaje się znajoma, macie rację – być może pamiętacie je z wyprawy snorkelingowej po polsku, którą odbyliśmy jakiś czas temu. Niedawno dodali oni do swojej oferty wypożyczanie kajaków i wycieczki kajakowe. Kiedy zaprosili nas, by do nich dołączyć, po prostu nie mogłyśmy odmówić.

Jestem wielką fanką Porto Santo Destination Tours i wszystkiego, co robią, aby przyciągnąć na wyspę szczególnie młodych i szukających przygód podróżników. Jeśli chodzi o nurkowanie z rurką, wycieczki kajakowe lub inne rodzaje wycieczek, nie wahajcie się z nimi skontaktować, ponieważ są prawdziwymi ekspertami od Porto Santo.

Polecamy także nową polskojęzyczną grupę na Facebooku: WYSPA PORTO SANTO. Warto do niej dołączyć, jeśli wybieracie się na wyspę.

Za sukcesem Porto Santo Destination Tours stoi Matias, portugalczyk, oraz nasza polska reprezentacja na wyspie – Iza. Oboje kochają swoją wyspę i zrobią wszystko, by odwiedzający zapamiętali wczasy na Porto Santo jak najlepiej.

Matias

Jeśli będziecie kiedyś na plaży Calheta w Porto Santo (Ponta da Calheta), zajrzyjcie do nich, by powiedzieć „cześć”, a może nawet skusić się na jakąś wycieczkę.

Kajaki na Porto Santo – Zorganizowane rejsy

Do wyboru są wypożyczalnie kajaków lub zorganizowane wycieczki kajakowe. Decydując się na wycieczkę zorganizowaną, możecie wybrać jedną z tych dwóch tras:

Opcja 1: Wysepka Cal (Cal Islet)

Pierwsza opcja to „Visit the Cal Islet on a kayak”. Cal to słynna ciemna wysepka widziana z plaży Calheta.

Podczas tej wycieczki udacie się przez cieśninę prosto ku wysepce Ilheu Da Cal; odwiedzicie bezludną plażę, przepłyniecie podróż wzdłuż brzegu, zobaczycie galerie używane w przeszłości do wydobywania wapienia oraz podziwiać będziecie mogli jaskinie i formacje wulkaniczne.

Cal Islet – Zdjęcia

Opcja 2: Zimbralinho Tour

Opcja druga to „Zimbralinho Kayak Tour”.

Głównym punktem tej wycieczki jest piękna, zaciszna plaża zwana Zimbralinho. Płynąć będziecie przy brzegu wyspy, po drodze mijając piękne wulkaniczne formacje skalne i kilka jaskiń. Po dopłynięciu do Zimbralinho zatrzymacie się na szybką kąpiel. Ta wycieczka jest bardziej odpowiednia dla dzieci.

Zimbralinho Tour – zdjecia

Oto świetny film z drona w wykonaniu EagleView. Prezentuje on wspaniale piękno plaży Zimbralinho.

Obie wyprawy startują z plaży Calheta (Calheta Beach – ER111, 9400 Ponta) i trwają 1,5 godziny.

Plaża Calheta – widok z kajaka. To z tego miejsca startują obie wycieczki.

W cenę wycieczki wliczone są: kajak, wiosła, kamizelka ratunkowa, woda i ubezpieczenie.

My mieliśmy szczęście wypróbować obie trasy i… nie potrafiłabym wskazać, która z nich podobała mi się bardziej. Obie wycieczki są na swój sposób piękne i od Was zależy, które miejsce chcielibyście zobaczyć bardziej. Jedyna porada jest taka, że jeśli podróżujecie z dziećmi, polecamy opcję Zimbralinho, ponieważ jest nieco łatwiejsza. Przepłynięcie cieśniny ku wysepce Cal polecamy natomiast tym, którzy chcieliby nieco aktywniej powiosłować.

Kajaki na Porto Santo – Filmiki

Oto ciekawy filmik z drona autorstwa EagleView pokazujący wspaniale piękno i wolność, jaką dają te kajakowe wyprawy:

Tutaj natomiast inny ciekawy filmik od @jackson.groves:

I na koniec nasz bardziej praktyczny film o tym, jak wyglądają obie trasy i czego można się spodziewać podczas wycieczki:

Jest dość długi, ale pomaga on tym, którzy mają czas tylko na jedną z tras, by porównać wycieczki i wybrać tą preferowaną:

Jeśli nie macie GoPro, nie martwcie się. Matias ma aparat, i jeśli tylko chcecie, zrobi Wam zdjęcia, podczas gdy Wy możecie skupić się na wyprawie i krajobrazach.

Kajaki na Porto Santo – Czego się spodziewać?

Jeśli kochacie spływy kajakowe, nie możecie pominąć tej wycieczki będąc na Porto Santo. A jeśli nigdy nie próbowaliście, teraz macie szansę. Matias zadba o Wasze bezpieczeństwo i nauczy Was podstaw.

Osobiście bardziej podobała mi się wycieczka kajakiem na Porto Santo niż zwiedzanie jaskiń Benagil w Algarve. Jaskinie w Algarve są piękne, ale jedyne co pamiętam to pędzących turystów, walkę o najlepsze selfie, ograniczenia czasowe i korki na wodzie. Na Porto Santo takiego czegoś jeszcze nie spotkamy. Tutaj nadal możecie cieszyć się pięknem natury, krystalicznie czystą wodą oraz ukrytymi jaskiniami i plażami naprawdę na spokojnie…

Jest to fajna przygoda dla całej rodziny, odpowiednia dla dzieci. Obok nurkowania z rurką jest to jedna z najlepszych wycieczek na Porto Santo.

Kajaki na Porto Santo – Jak zarezerwować / Kontakt

Więcej informacji o Porto Santo Destination Tours oraz oceny innych znajdziecie na ich profilach:

Porto Santo Kayak Tours – TripAdvisor

Porto Santo Kayak Tours – Facebook

Najłatwiejszym i najbardziej elastycznym sposobem rezerwacji wycieczek jest jednak bezpośredni kontakt telefoniczny z Matiasem (angielski, portugalski) i Izą (po polsku) przez telefon / WhatsApp:

Telephone / WhatsApp: 00351 911798989

lub przez ich stronę: PORTO SANTO DESTINATION TOURS.

Planujecie zostać na wyspie przez kilka dni? Sprawdźcie opcje na pobyt:

Życzymy wszystkim udanego pobytu na Porto Santo!

Kayak rental Madeira Island & Porto Santo, Portugal. Kayak rentals and kayak tours

POWIĄZANE POSTY:

SNORKELING NA PORTO SANTO

PROM Z MADERY NA PORTO SANTO

ŚLUB NA PLAŻY PORTO SANTO

SNORKELING I PŁYWANIE NA FAJÃ DOS PADRES (WYSPA MADERA)

DOŁĄCZ TAKŻE DO NASZEJ GRUPY NA FACEBOOKU:

WYSPA PORTO SANTO

Zobacz także: Ślub na Maderze – Oferta

Nie przegapcie nowych postów – obserwujcie nas:

Comments (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *