Pobyt w uroczym hoteliku 1905 Zino’s Palace na Maderze

Lubicie zatrzymywać się w małych, ale przytulnych i pięknych hotelach ze świetnym wystrojem, widokami i ciekawą historią? 1905 Zino’s Palace na Maderze nie powinien Was zawieść.

W hotelu 1905 Zino’s Palace spędziliśmy trzy noce wiosną 2021 roku. W tym czasie, ze względu na ograniczenia Covid-19, musieliśmy wrócić do hotelu przed godziną 19:00 lub 18:00. Na szczęście spędzanie długich wieczorów w uroczym miejscu, takim jak to, ze wspaniałymi widokami na zachód słońca… nie było żadnym problemem.

Oto nasza szczera recenzja pobytu w Pałacu Zinos.

Hotel można zarezerwować na ich stronie oficjalnej:

a jeśli chcielibyście tam zorganizować ślub lub inne specjalne wydarzenie – nie wahajcie się skontaktować z nami:

1905 Zino’s Palace – Filmik

Oto nasze krótka relacja wideo z hotelu 1905 Zino’s Palace, terenów na ceremonię na patio, widoków i … niespodzianka w momencie 01:20:

1905 Zino’s Palace – Obsługa

Do hoteliku 1905 Zino’s Palace ściągnęła nas jego niesamowita architektura i położenie, ale nie spodziewaliśmy się, że to, co wywrze na nas jeszcze lepsze wrażenie to jego niesamowita obsługa… Dlatego ten wpis rozpocznę od tego aspektu naszego pobytu.

Zawsze lubiłam zatrzymywać się w małych hotelach, takich jak ten, w których nie jest się tylko numerem w systemie, ale gdzie naprawdę można zaprzyjaźnić się z personelem. Szczególnie podczas pandemii i wczesnego lockdownu, kiedy byliśmy zmuszeni spędzać więcej czasu niż normalnie na terenie hotelu, bardzo ceniliśmy sobie przyjazną atmosferę. Personel 1905 Zino’s Palace sprawił, że czuliśmy się jak w domu – zawsze przyjaźni, zawsze proaktywni i zawsze chętni do pomocy. Nawet w czasach bez ograniczeń sanitarnych w hotelu nie będzie więcej niż 20 gości, będą więc mieć oni pełną uwagę obsługi.

1905 Zino’s Palace – Położenie i widoki

1905 Zino’s Palace Hotel znajduje się około 20 km od Funchal i nieco ponad pół godziny od lotniska na Maderze, w Lugar de Baixo (wiosce niedaleko Ponta do Sol, znanej jako serce Cyfrowej Wioski Nomadów na Maderze).

Przejeżdżając przez Lugar de Baixo, spójrzcie w górę na bujne zielone wzgórza. Wśród plantacji bananów ujrzycie trudny do przeoczenia różowy klejnot – wyróżniający się i wyjątkowy hotel Zino’s Palace.

Pictures: Courtesy of Zino’s Palace
Widok z patio – wschód © Say Yes to Madeira 2021
Widok z pokoju – zachód © Say Yes to Madeira 2021

1905 Zino’s Palace – Gdzie design spotyka historię

Budynek 1905 Zino’s Palace ma duże znaczenie historyczne. W przeszłości służył różnym celom, m.in. był letnią rezydencją szlacheckiej rodziny Zino, budynkiem szkoły rolniczej i szkoły podstawowej. Został całkowicie odnowiony w 2002 roku, przekształcony w mały hotelik i stał się prawdziwą uciechą dla oka.

Zino’s Palace © Say Yes to Madeira 2021

Uwielbiamy oglądać pięknie odrestaurowane i dobrze wykorzystane perełki architektoniczne Madery, więc mamy ogromną nadzieję, że to samo stanie się z podobnym klejnotem, który wciąż czeka na swoją szansę w Funchal:

1905 Zino’s Palace – Restauracja

Jedliśmy kolację w restauracji 1905 Zino’s Palace każdego wieczoru i ani razu się nie zawiedliśmy. W okresie lockdown’u menu miało tylko kilka opcji (każdego dnia nowe menu), ale były one tak zróżnicowane, że zawsze mogliśmy znaleźć coś, co nam odpowiadało. Zawsze była też jedna ciekawa opcja wegetariańska.

© Say Yes to Madeira 2021

Restauracja znajduje się w osobnym, nowoczesnym budynku o krok od drzwi hotelu. Posiłek można również zjeść na świeżym powietrzu, na hotelowym placyku.

Pictures: Courtesy of Zino’s Palace

Na śniadania też nie mogliśmy narzekać. Wspaniały wybór świeżych owoców, jogurtów i pieczywa, a także ciepłe dania. Śniadania serwowane są codziennie od 8:00 do 12:00.

Chcielibyście zjeść w 1905 Zino’s Palace nie będąc gościem? Jest to możliwe. Konieczna jest jednak rezerwacja z 24-godzinnym wyprzedzeniem (+351 291600123).

1905 Zino’s Palace – Pokoje

Zino’s Palace ma 9 pokoi, wszystkie pięknie urządzone w pastelowych kolorach, doskonale łączące nowoczesność i komfort z historycznymi elementami. Możecie wybierać od podstawowych przytulnych pokoi Cozy Rooms po Sea View Suites z balkonem z widokiem na ocean.

My zatrzymaliśmy się w Sea View Suite na pierwszym piętrze.

Sea View Suite © Say Yes to Madeira 2021

To pokój z największym balkonem, który był moim ulubionym miejscem. Jeśli szukacie fotogenicznego balkonu z widokiem – zapytajcie o pokój Sea View Suite.

Widok z Sea View Suite Zino’s Palace © Say Yes to Madeira 2021

Na pierwszym piętrze są jeszcze dwa pokoje z balkonami, jednak ich balkony są znacznie mniejsze. Pokoje na drugim piętrze nie mają balkonów.

Mieliśmy także okazję rzucić okiem na inne pokoje, z których wszystkie są ładnie i komfortowo urządzone:

© Say Yes to Madeira 2021

1905 Zino’s Palace – Patio

Hotel nie posiada ogrodu, ale ma duże, zabytkowe patio z tradycyjną portugalską „calçada”. Jest też mały basen, leżaki i kilka wygodnych krzeseł.

Pictures: Courtesy of Zino’s Palace

1905 Zino’s Palace – Śluby

Bardzo ciekawym faktem dotyczącym Pałacu Zinos jest to, że ma on w swoim budynku również … kaplicę. Piękna, średniej wielkości kaplica, w której co tydzień odbywają się niedzielne msze. To sprawia, że jest to świetna opcja na różnego rodzaju prywatne wydarzenia religijne, w tym śluby katolickie.

Kaplica w Zino’s Palace © Say Yes to Madeira 2021

Potencjał ślubny Pałacu Zino zasługuje na osobny, szczegółowy wpis. Już niedługo napiszemy więcej na temat ślubów, chrztów i innych uroczystości w tym hotelu. Jeśli jesteście zainteresowani zorganizowaniem tam swojego (całkowicie prywatnego) wydarzenia, nie wahajcie się z nami skontaktować.

1905 Zino’s Palace – Atrakcje w pobliżu

The Palace of Zinos znajduje się w małej nadmorskiej miejscowości Lugar de Baixo, pomiezy Ponta dos Sol i Ribeira Brava. W TYM WPISIE wymieniliśmy już ciekawe miejsca, atrakcje, punkty widokowe i szlaki turystyczne w rejonie Ponta do Sol. Zobacz także naszą listę: 20 X NAJLEPSZYCH NA MADERZE.

Estalagem da Ponta do Sol Madeira - Best hotels Madeira, Portugal
Ponta do Sol z góry – widok z hotelu Estalagem da Ponta do Sol – Say Yes to Madeira 2021

1905 Zino’s Palace – Komu (nie) polecany?

Hotel 1905 Zino’s Palace jest wyjątkowo położony – na wzgórzu wśród plantacji bananów. Ta piękna lokalizacja ma jednak pewne wady, takie jak ograniczona liczba miejsc parkingowych. Do hotelu prowadzą też raczej wąskie ulice. Niestety problemem dla niektórych gości może być brak windy. Hotel nie będzie najlepszym wyborem dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Jednak wszyscy pozostali, którzy lubią piękne widoki na zielone wzgórza, błękit oceanu, zachodzące słońce i preferują pobyt w charakterystycznych, pięknie zaprojektowanych hotelach z historią, z dala od dzielnic hotelowych, mogą rozważyć 1905 Zino’s Palace. Na wzmiankę zasługuje również świetne jedzenie i troskliwy personel hotelu, który sprawił, że nasz pobyt był bardzo udany i przerósł nasze oczekiwania. Dlatego nasza najszczersza ocena to:

Polecany ze względu na: świetną obsługę, jedzenie, lokalizację, architekturę, design i czystość.

Zobacz także: Ślub na Maderze – Oferta

Nie przegapcie nowych postów – obserwujcie nas:

POWIĄZANE: ARCHITEKTURA MADERY, FOTOGENICZNE MIEJSCE NA MADERZE & HOTELE NA MADERZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *