Karty zniżkowe turysty na Maderze

READ THIS POST IN ENGLISH   ◊    ZAKTUALIZOWANO:  18-07-2020    

Madeira dolphins - Dolphin and whale watching tours Madeira Portugal

Jeszcze do niedawna post ten zaczynał się od: „Nie posiadam żadnych kart zniżkowych z Madery, ale chciałbym przedstawić Wam dostępne opcje”.

Zdecydowanie czas na porządną aktualizację, ponieważ wypróbowałam już pierwszą kartę, działała świetnie i nie mogę się doczekać, aby ją Wam polecić…

Karta zniżkowa: Madeira Now

Oto zacna karta, którą nabyłam za 6 euro przed moją ostatnią 5-tygodniową przygodą na Maderze. Pomogła mi zaoszczędzić prawdopodobnie około 100 euro na samych posiłkach. Nie byłam typową turystką – nie wypożyczyłam żadnych pojazdów i nie wykupiłam nawet jednej zorganizowanej wycieczki. Gdybym to zrobiła i gdybym nie podróżował sama, zaoszczędziłbym o wiele, wiele więcej…

Często jadłam za to na mieście, czasem nawet dwa razy dziennie i często zapraszałam innych. Kiedy tylko mogłam, wybierałam miejsca akceptujące kartę Madeira Now. To jest przykład zniżki, którą można uzyskać tylko za jeden lunch dla dwóch osób:

Zniżki na wycieczki i restauracje na Maderze

Biorąc pod uwagę fakt, iż karta Madeira Now kosztuje tylko 9-12 euro z wysyłką (Portugalia – 9 EUR; Wielka Brytania / Europa – 10 EUR; inne kraje – 12 EUR), karta może się spłacić nawet w ciągu jednego dnia. 

Czasami dostępne są specjalne akcje i tak jak ja, możesz kupić ją jeszcze taniej. Obserwuj konto FB Madeira Now na FB, aby tego nie przegapić.

Tak prezentuje się sama karta:

Najlepsza karta zniżkowa Madeira Now - Madera taniej

 

Jak wspomniałam, dostępnych jest wiele zniżek, z których nie skorzystałam, ale które będą niezwykle przydatne, zwłaszcza dla odwiedzających wyspę po raz pierwszy i na dłużej niż tydzień. Zniżek na takie atrakcje jak loty na paralotni, obserwacja delfinów i wielorybów, nurkowanie, wycieczki jeepem, sporty ekstremalne, wycieczki piesze, do sklepów z rękodziełem, wypożyczalni samochodów, rowerów i skuterów.

SPRAWDŹ OFERTĘ WYCIECZEK NA MADERZE

Do wyboru jest ponad 300 zniżek. Zniżki wynoszą od 10% do 25%, a karta jest ważna przez cały rok. Co więcej – jedna karta daje zniżki dla 2 osób dorosłych i maksymalnie 2 dzieci!

Podczas mojego pięciotygodniowego pobytu moja karta nie została ani razu odrzucona. W niektórych restauracjach kelnerzy nie byli do końca pewni i musieli  sprawdzić ze swoimi menedżerami, ale ostatecznie zawsze otrzymywałam zniżkę.

Plus dla restauracji z polskim menu na dachu w Madeira Story Centre – jadłam tam ponad 4 razy, a moja karta była zawsze akceptowana bez najmniejszych problemów. (W tej restauracji dostępne jest także menu w języku polskim).

 

Wraz z kartą otrzymasz przydatny przewodnik z informacjami o wydarzeniach, atrakcjach, trasach, mapach i listą uczestniczących firm.

ZOBACZ STRONĘ OFICJALNĄ KARTY: MADEIRA NOW

Oto zaś przydatna lista restauracji akceptujących kartę Madeira Now:

A to lista firm i atrakcji akceptujących kartę:

Karta zniżkowa: Funchal Card [zawieszona]

Niektórzy z Was, wertując informacje o Maderze, natknęli się zapewne na kartę zniżkową turysty o nazwie „Funchal Card”.  Według dostępnych mi informacji, projekt karty „Funchal Card” został wstrzymany. Nie ma pewności czy karta „Funchal Card” będzie kiedykolwiek znów dostępna. Nie jest to duża strata, bo karta była bardzo droga i mało atrakcyjna.

Karta zniżkowa: Cultural Passport [zawieszona]

 

Aplikacja: The Fork

Na końcu listy mały dodatek. Nie jest to karta, ale aplikacja, o której wciąż warto wspomnieć. The Fork może pomóc ci zaoszczędzić sporo w wielu dobrych restauracjach. Po więcej informacji zapraszam na:

TANIE POSIŁKI POSIŁKI NA MADERZE

Karty zniżkowe na Maderze – Podsumowanie

Karta Madeira Now działa i działa dobrze. Mam ją, spróbowałam i jest to jedyna karta, którą mogę polecić na wakacje na Maderze. 

A jakie są Wasze doświadczenia z kartami rabatowymi na Maderze? Pomóżcie innym – zostawcie komentarze poniżej.

Comments (4)

  1. Cześć, czy orientujesz się jaką dokładnie zniżkę oferuje Cultural Passport na baseny w Porto Moniz?

    1. Witam. Informacji o zniżce na baseny w Porto Moniz nie ma na stronie, więc nie jestem w stanie tego powiedzieć bez kontaktowania się z kompleksem. Cena wstępu jest jednak minimalna – 1,50€ za osobe – więc zniżka byłaby i tak prawie niezauważalna.

  2. Cześć czy kartę da się zakupić stacjonarnie w Funchal?

    1. Jeśli chodzi o kartę Madeira Now, wydawca często może dowieźć ją do miejsca zakwaterowania (zostawić na recepcji). Pozdrawiam,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *