Romantyczna sesja zdjęciowa na szczycie Pico do Arieiro

Szczyt góry Pico do Arieiro to jedno z najbardziej ukochanych przez pary miejsc na zaręczynowe i ślubne sesje zdjęciowe na Maderze. Jest to też sceneria, którą wybraliśmy także i my na nasz poślubny plener w 2017 roku…

Ostrzegamy: Oglądanie dzisiejszej galerii może spowodować nagłą i niekontrolowaną chęć natychmiastowej rezerwacji biletów na Maderę! 🙂

Przepiękna sesja w górach ♡ Inspiracja

Mieszkające w Holandii panie ze studia Fotostudio Zandvoort przyjechały na Maderę we wrześniu 2020 roku wraz z holenderską parą pobierającą się na plaży w Porto Santo z pomocą naszej anglojęzycznej konsultantki. O ich pięknej historii „miłości w czasach zarazy” przeczytacie w poście:

O Pico do Arieiro wspomnieliśmy już natomiast:

Jako że przebywały one na wyspie ponad tydzień, wykorzystały tę okazję do zorganizowania dodatkowych sesji zdjęciowych na Maderze. Daliśmy dziewczynom kilka cennych wskazówek na temat najciekawszych miejsc, pór dnia oraz logistycznych porad. Przydały się one bardzo i nie ukrywam, że niezmiernie mi miło, że to mój profil na IG oraz nasze zdjęcia sprawiły, że zakochały się one po uszy w scenerii Pico do Arieiro.

Oto rezultaty ich pracowitego popołudnia:

Uznanie nie tylko dla pań fotograf za niesamowite wykonanie i edycję, ale również dla pięknej pary, która dobierając zwiewne ubrania w idealnych kolorach, dodała efekt wow do już oszałamiająco pięknych zdjęć.

Czyż nie są uroczy?

To oczywiście tylko niektóre z naszych ulubionych ujęć. Zdjęć jest o wiele więcej, więc zapraszamy na oficjalną galerię na stronie autorek:

Sesja na Pico do Arieiro ♡ Przydatne wskazówki

Pico do Arieiro, który jest trzecim najwyższym szczytem Madery, jest jednym z najbardziej fotogenicznych miejsc na wyspie, zwłaszcza podczas wschodu i zachodu słońca.

Moim zdaniem, Pico do Arieiro może konkurować o miano jednego z najlepszych miejsc na sesje w górach… na świecie. Oferuje on magicznie piękne krajobrazy, dobre światło, a do tego jest niesamowicie łatwo dostępny.

Pod sam szczyt Pico do Arieiro można dojechać samochodem, a betonowe lub kamienne ścieżki w jego okolicy są raczej wygodne, także bez obaw – sportowe buty na zmianę raczej nie są konieczne.

Po dotarciu na szczyt znajdziecie wiele uroczych miejsc po kilku stronach szczytu. Ścieżka z widokiem na zachód słońca, którą widzicie na powyższych zdjęciach, znajduje się tuż obok parkingu i jest to oficjalny początek szlaku PR1 w kierunku Pico Ruivo.

Oczywiście planując sesję zdjęciową na Pico do Arieiro, najpierw sprawdźcie dokładną godzinę zachodu słońca tego dnia i przyjedźcie z dużym wyprzedzeniem.

Trzeba też mieć szczęście do pogody, bo puchaty dywan z chmur nie jest gwarantowany. Dobra wiadomość jest taka, że na szczycie zainstalowana jest kamera internetowa transmitująca warunki pogodowe na żywo:

KLIKNIJ, BY POWIĘKSZYĆ

Jest ona bardzo pomocna i potrafi zaoszczędzić sporo czasu i rozczarowań. Życzę jednak wszystkim, by nagłe zmiany planów i scenerii nie były potrzebne.

Autorki zdjęć ♡ Fotostudio Zandvoort

Te piękne zdjęcia są autorstwa Josi (fotograf) i Sharon (kamerzystka) z Fotostudio Zandvoort. Pochodzą one z Holandii, ale mówią po angielsku i gotowe są polecieć z parami do ich wymarzonych miejsc na ślub na świecie. Zakochały się one w Archipelagu Madera, więc jeśli chcecie, aby uchwyciły one także i Wasze wydarzenie, nie wahajcie się z nimi skontaktować:

Pamiętajcie – wszystkie zdjęcia w tym artykule należą do © Fotostudio Zandvoort i podobnie jak wszystkie zdjęcia na naszej stronie nie mogą być reprodukowane, kopiowane, publikowane w innym miejscu ani edytowane bez zgody autora.

Chcielibyśmy podziękować Josi & Sharon za możliwość zaprezentowania i podzielenia się piękną częścią ich portfolio ze światem!

Chcielibyście zorganizować ślub na Maderze lub Porto Santo z pomocą lokalnych ślubnych konsultantek? Czekamy na Wasze zapytania po polsku lub po angielsku oraz zapraszamy do zapoznania się z ofertą i FAQ.

Jesteście przyjezdnymi fotografami, szukacie wskazówek na temat miejsc, lub chcecie podzielić się efektami Waszych sesji na Maderze – dajcie nam znać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *