Gdzie pływać na Maderze: Kąpielisko na Fajã dos Padres

Faja dos Padres - Wyspa Madera - internetowy przewodnik. Najpiekniejsze miejsca na Maderze

Tego, że jestem wielką fanką Fajã dos Padres nie trzeba nikomu mówić. Dokładny opis i historia tego miejsca były jednym z pierwszych postów opublikowanych na blogu. Często polecam to miejsce wszystkim turystom odwiedzającym wyspę, a nawet parom szukającym pleneru na unikalny, kameralny i nieco inny ślub na Maderze

Dziś będzie natomiast o Fajã dos Padres jako fajnym miejscu na kąpiele w oceanie na Maderze.

Na Fajã dos Padres, oprócz niezawodnej grupki znajomych warto zabrać także kamerę GoPro i zestaw do snurkowania. Oto minutowa relacja z naszej ostatniej, wrześniowej wizyty:

1. Kąpielisko na Fajã dos Padres – Filmik

2. Kąpielisko na Fajã dos Padres – Zdjęcia

Najlepsze atrakcje na Maderze - Faja dos Padres. Plaże na Maderze. Nietypowe miejsca na Maderze, które trzeba odwiedzić.

3. Kąpielisko na Fajã dos Padres – Wrażenia

Poprzednim razem odwiedzając Fajã dos Padres pływaliśmy w oceanie z plaży, jednak kamieniste plaże nie należą do moich ulubionych. Dlatego chyba kąpiel nie wywarła na mnie wcześniej tak niesamowitego wrażenia. Na Fajã dos Padres do wody najlepiej skakać z betonowego pomostu/molo przy restauracji.

Faja dos Padres na Maderze - ceny łódek i kolejki górskiej

Nasz ostatnia wizyta miała miejsce podczas pięknej, wrześniowej słonecznej niedzieli. Na pomoście odpoczywało wielu lokalnych mieszkańców, grała muzyka… Miejsce to miało przepiękny klimat, a gdy słońce zaczęło zachodzić, a Fajã dos Padres i brąz jej klifu zaczął błyszczeć, miejsce było naprawdę klimatyczne… 

Woda na tym kąpielisku jest bardzo przejrzysta, bez problemu widać przez nią rybki i stworzonka pływające kilka metrów pod nami. Do tego ten widok na klif i zielone ogrody… coś pięknego.

Najlepsze atrakcje na Maderze - Faja dos Padres. Plaże na Maderze. Nietypowe miejsca na Maderze, które trzeba odwiedzić.

4. Kąpielisko na Fajã dos Padres – Lokalizacja

Kąpielisko i plaża na Fajã dos Padres znajduje się 20 minut drogi od Funchal, a dokładnie między kolorową wioską rybacką Câmara de Lobos a miejscowością Campanario, gdzie to znajdziemy inne, jeszcze bardziej odludne i nietypowe kąpielisko Calhau da Lapa. Tam z kolei, potrzebujemy nie lada kondycji, bo z lądu nie dostaniemy się tam kolejką linową, a jedynie schodząc na nie trasą z wieloma schodkami. Niedługo opiszemy szczegółowo także kąpielisko Calhau da Lapa.

Na kąpielisku Fajã dos Padres dostępny jest prysznic, łazienki oraz przepyszna restauracja. Jest to idealne miejsce na relaksujący dzień z rodziną bądź znajomymi. Tylko z jednego powodu byłam niezadowolona, a był to czas odjazdu ostatniej kolejki na górę klifu – według mnie zdecydowanie zbyt wcześnie.

Atrakcje w okolicach Funchal na Maderze - Faja dos Padres. Plaża, kąpielisko, kolejka linowa i ogrody bananowe na Maderze. Nietypowe miejsca na Maderze, które trzeba zobaczyć.

5. Kąpielisko na Fajã dos Padres – Przyjazd autem + kolejką

Kolejka linowa przestaje funkcjonować o godzinie 19.00. Znaczy to, że kąpielisko trzeba opuścić około 15-20 min wcześniej. Każdy chce zostać jak najdłużej – nie będziemy więc jedyni i po dojściu do stacji “kolejka do kolejki” może być długa…

Tak bardzo nie chciało mi się opuszczać mojego ukochanego miejsca na chwilę przed zachodem słońca, ale niestety…

Najlepsze atrakcje na Maderze - Faja dos Padres. Plaże na Maderze. Nietypowe miejsca na Maderze, które trzeba odwiedzić.
Najpiękniejsze atrakcje na Maderze - Faja dos Padres. Plaża kąpielisko na Maderze. Nietypowe miejsca na Maderze, które trzeba odwiedzić.
Atrakcje w okolicach Funchal na Maderze - Faja dos Padres. Plaża kąpielisko na Maderze. Nietypowe miejsca na Maderze, które trzeba zobaczyć.
Atrakcje w okolicach Funchal na Maderze - Faja dos Padres. Plaża, kąpielisko, kolejka linowa i ogrody bananowe na Maderze. Nietypowe miejsca na Maderze, które trzeba zobaczyć.

6. Kąpielisko na Fajã dos Padres – A może łódką lub pobyt?

Jeśli chcemy więc obserwować piękny zachód słońca na Fajã dos Padres, musimy przypłynąć na nią łódką, lub zostać na niej na noc. Oto oferty tych nietypowych i odludnych kwater, idealnych na miesiąc miodowy:

A tu znajdziecie zarówno owe odludne chatki pod klifem, jak i inne, lepiej dostępne kwatery w okolicy:

Wraz z odjazdem ostatniej kolejki, Fajã dos Padres staje się bardzo, bardzo odludnym i urokliwym miejscem… Czy odważylibyście się zostać na niej na noc? Jeśli już spędziliście noc na Fajã dos Padres – jakie są Wasze wrażenia? 

ZOBACZ TAKŻE:

FAJÃ DOS PADRES W SERWISIE TRIPADVISOR

RESTAURACJA NA FAJÃ DOS PADRES W SERWISIE TRIPADVISOR

Zobacz także: Ślub na Maderze – Oferta

Nie przegapcie nowych postów – obserwujcie nas:

.

  • 4
    Udostępnienia

Sprawdź oferty zorganizowanych wczasów z wylotem z Polski:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This form collects your name, email and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our privacy policy where you will get more info on where, how and why we store your data.