ETAP 2: Ślub za granicą – organizacja i przygotowania

Torebki na prezenty dla gosci weselnych - artykuły ślubne z Aliexpress
Prezenty dla naszych gości. Fot.: Miguel Ponte Photography

Formalności

Tak jak wspomnieliśmy w ETAP 1: Decyzje, decyzje… Jesteśmy parą międzynarodową, a nasza sytuacja była dość skomplikowana. Do pomocy z formalnościami organizacji ślubu na Maderze zatrudniliśmy więc lokalną konsultantkę ślubną. Jej pomoc, wiedza i doświadczenie były niezastąpione – wszystko załatwione było szybko, jedyne co musieliśmy zrobić, to dostarczyć jej kopie kilku dokumentów, a potem oryginały aktów urodzenia po przyjeździe do Portugalii oraz wykonać jedną wizytę w urzędzie stanu cywilnego kilka dni przed dniem ślubu. Była ona naszą wedding planner, przedstawicielką, tłumaczem i prowadziła naszą ceremonię.

Ślubne zakupy

Wspaniałą opcją przy planach wesela na odległość to zakupy online. Wszelakie dodatki i ozdoby weselne, t.j. spersonalizowana tablica na stół pary młodej, księga gości, prezenty dla dzieci i torby na prezenty dla gości zakupiłam przez Internet, z dostawą bezpośrednio do Portugalii. 

Świetnie nadaje się do tego serwis Etsy, o którym kiedyś napiszę więcej. Jako prezenty dla gości zakupiliśmy kilka typowych dla Madery pyszności, wraz ze spersonalizowaną notką dodaną do torebek – tą zamówiliśmy z drukarni w Polsce. 

Prezenty dla gości weselnych oraz najsmaczniejsze pamiątki z Madery w jednym- Buteleczka wina Madera i ciasto miodowe Bolo de mel
PHOTO: Say Yes To Madeira

Jeśli chodzi o suknię ślubną… Na szczęście nigdy nie marzyłam o wielkiej balowej sukni, więc nie było problemu z przewozem jej jako bagaż podręczny. Bardzo ważne jest, by pamiętać o logistyce podczas kupna sukni. 

Rezerwacje

czyli: muzyczna oprawa ceremonii / fryzjer / kwiaciarka / tort weselny / fotograf na Maderze

Na Maderze wielu pracowników firm z branży ślubnej mówi po angielsku i są bardzo dobrze nastawieni na zagranicznych klientów. Z częścią z nich skontaktowaliśmy się bezpośrednio przez Internet, a z resztą pomogła nam konsultantka ślubna.

 

Ślub za granicą ceny - ślub w Portugalii konsultantka- ślub na Maderze - Miejsca na ślub za granicą.
Fot.: The Memory Shop


Fotografa znaleźliśmy sami, przez Internet, zanim jeszcze skontaktowaliśmy się z konsultantką. Miguel Ponte ma na szczęście dobrze rozwiniętą stronę oraz konta społecznościowe, mówi także biegle po angielsku. Tak bardzo nam zależało, żeby to on był naszym fotografem, że zarezerwowaliśmy go od razu gdy potwierdził wolny termin. Jeśli jednak nie mamy ochoty lub czasu, wszystko to może dla nas zorganizować konsultantka. Jej usługi są bardzo zalecane, bo dzięki znajomościom, wynegocjować może ona dla nas najlepsze warunki i ceny. 

Do oprawy muzycznej wybraliśmy jedną ze słynnych wiolonczelistek na wyspie. Do wyboru mieliśmy różnych DJ’ów, artystów i zespoły muzyczne, jednak zdecydowaliśmy, że wiolonczela najbardziej będzie pasować do takiej małej ceremonii jak nasza. Wybór artystów, fryzjerów, kwiaciarni na wyspie był dość duży. 

Nasz hotel – Vidamar – także pomógł nieco w przygotowaniach. Do ich obowiązku na przykład należały takie rzeczy jak zaprojektowanie i druk menu pasującego do naszego zaproszenia ślubnego, przygotowanie tablicy z planem stołów, winietek na stół weselny i oznaczeń pomieszczeń. Hotel też zorganizował mały plan zabaw i stolik dla najmłodszych gości. 

Fot.: Miguel Ponte Photography

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *