ETAP 2: Przygotowania na odległość

Formalności:

Jesteśmy parą międzynarodową; nasza sytuacja była dość skomplikowana, więc do pomocy z formalnościami zatrudniliśmy lokalną organizatorkę ślubów / konsultantkę. Jej pomoc, wiedza i doświadczenie były niezastąpione – wszystko załatwione było szybko, jedyne co musieliśmy zrobić, to dostarczyć jej kopie kilku dokumentów, a potem oryginały aktów urodzenia po przyjeździe do Portugalii oraz wykonać jedną wizytę w urzędzie stanu cywilnego kilka dni przed dniem ślubu.

Ślubne zakupy:

Suknia- na szczęście nigdy nie marzyłam o wielkiej balowej sukni, więc nie było problemu z przewozem jej jako bagaż podręczny. 

Wspaniałą opcją przy planach wesela na odległość to zakupy online. Wszelakie dodatki i ozdoby weselne, t.j. dekoracje na stół, spersonalizowana tablica na stół pary młodej,  księga gości, prezenty dla dzieci i torby na prezenty dla gości zakupiłam przez Internet, z dostawą bezpośrednio do Portugalii. Świetnie nadaje się do tego serwis Etsy, o którym kiedyś napiszę więcej. Aliexpress też nas nie zawiódł. Jakość produktów, które otrzymaliśmy była świetna.  

 

Prezenty dla naszych gości. Fot.: Miguel Ponte Photography

Rezerwacje: 

Muzyczna oprawa ceremonii / fryzjer / kwiaciarka / tort weselny / fotograf…

Na Maderze wielu pracowników firm z branży ślubnej mówi po angielsku i są bardzo dobrze nastawieni na zagranicznych klientów. Z częścią z nich skonktaktowaliśmy się bezpośrednio przez Internet, a z resztą pomogła nam organizatorka wesel / konsultantka ślubna.

Fotografa znaleźliśmy sami, przez Internet, zanim jeszcze skontaktowaliśmy się z konsultantką. Miguel Ponte ma na szczęście dobrze rozwiniętą stronę oraz konta społecznościowe, mówi także biegle po angielsku. Tak bardzo nam zależało, żeby to on był naszym fotografem, że zarezerwowaliśmy go od razu gdy potwierdził wolny termin. Zwykle jednak, jesli nie mamy ochoty lub czasu, wszystko może dla nas zorganizować konsultantka. Jej usługi są bardzo zalecane, bo dzięki znajomościom, wynegocjować może ona dla nas najlepsze warunki i ceny. 

Do oprawy muzycznej wybraliśmy jedną ze słynnych wiolonczelistek na wyspie. Do wyboru mieliśmy różnych DJ’ów, artystów i zespoły muzyczne, jednak zdecydowaliśmy, że wiolonczela najbardziej będzie pasować do takiej małej ceremonii jak nasza. Wybór artystów, fryzjerów, kwiaciarni na wyspie był naprawdę duży. 

Nasz hotel także pomógł nieco w przygotowaniach. Do ich obowiązku na przykład należały takie rzeczy jak zaprojektowanie i druk menu pasującego do naszego zaproszenia ślubnego, przygotowanie tablicy z planem stołów, winietek na stół weselny i oznaczeń pomieszczeń. Hotel też zorganizował mały plan zabaw i stolik dla najmłodszych gości. 

Fot.: Miguel Ponte Photography

Comments