Jak zarezerwować bilety na prom z Portugalii na Maderę i/lub wyspy Kanaryjskie?

Bilety na prom na Madere,Teneryfe i Gran Canaria

 Post ten jest częścią wpisu [Prom na Maderę – aktualizacje] oraz powiązany jest z najnowszym postem [Foto-relacją z rejsu promem na Maderę].

1. Gdzie zarezerwować bilety na prom z Portugalii (Portimão) na Maderę lub wyspy Kanaryjskie?

 

Bilety można zarezerwować na stronie ENM FerriesMożna tam kupić bilety zarówno na rejs między kontynentem a Maderą, jak i Wyspami Kanaryjskimi.

Przede mną wciąż ekscytująca podróż promem rejsem 3 września z Portugalii na Maderę. Swój bilet mam już od jakiegoś czasu. Dla wszystkich, którzy mówią słabo po angielsku i mają obawy podczas rezerwacji biletów, oto nieco informacji po polsku:

 

 

2. Jak zarezerwować bilety na prom?

Wejdź na stronę: https://reservas.madeira-ferry.pt/ i kliknij “Buy Now”.

 

KROK 1: TRIP / PODRÓŻ

Wybierzcie trasę, którą jesteście zainteresowani. System pomoże Wam, pokazując tylko daty, w których to połączenie jest możliwe. My skupimy się teraz na trasie Portimao-Funchal.

„Accommodation” to opcjonalne kabiny sypialniane: Double – dla dwóch osób; Quadruple – dla 4. Jeśli potrzebujecie tylko zwykłych miejsc siedzących, nie wybierajcie żadnej z opcji (Zostawcie “Select Accomodation”). W tym przypadku cena biletu wskazywać będzie 85 euro, a podróżować musicie w głównych salach promu, na zwykłych fotelach.

Pod “Fariff” wybrać musimy nasz status, od którego zależy cena biletu. Prawdopodobnie jesteście turystami, więc w Waszym przypadku będzie to “Non-resident” z pełną taryfą – 85 euro za osobę. Uważajcie, by nie wybrać taryf zniżkowych dla mieszkańców Madery lub studentów. Jeśli na Waszym bilecie widnieje cena 29.1 euro (tyle płacą mieszkańcy) lub 25.5 euro (tyle płacą studenci), musicie wrócić, by wybrać poprawną opcję “Non-resident”.

KROK 2: PASSENEGERS / PASAŻEROWIE

Wybieramy liczbę pasażerów i opcjonalnie rodzaj pojazdów.

Z pierwszą kolumną nie powinno być problemu. Osoba dorosła to każdy pasażer od 12 lat wzwyż.

Ceny biletów na prom Portugalia-Madera:

Dorosły (12+): 85 €
Dzieci od 4 do 11 lat:  42,50 €
Dzieci poniżej 3 lat:  bez opłat

Druga kolumna jest dla osób, które podróżują własnym pojazdem / pojazdem zarejestrowanym na nazwisko osoby podróżującej. Auta z wypożyczalni także należą do tej kategorii, jednak są co do tego warunki. Jak czytamy pod tabelką: „Pasażer musi mieć dowód wypożyczenia auta z wypożyczalni, a podróż nie może być w jedną stronę. Pasażer nie może być pracownikiem wypożyczalni.”

Kolumna trzecia jest dla osób chcących przetransportować auto w celach komercyjnych oraz gdy właścicielem auta nie jest osoba podróżująca.

KROK 3: PERSONAL DATA / DANE

Podajemy swoje dane. Po prawej stronie mamy podsumowanie kupowanego biletu, gdzie możemy upewnić się, czy wszystko jest w porządku przed dokonaniem płatności:

Płatności za bilety na prom na Maderę dokonać możemy niestety tylko kartą kredytową (Visa/Mastercard).

Zarezerwowany bilet zostanie wysłany e-mailowo. Należy go wydrukować i wziąć ze sobą. 

Prom z Portimao na Maderę i Wyspy Kanaryjskie - recenzja

3. Dodatkowe ważne informacje/warunki wymienione na bilecie

Po otrzymaniu imiennego biletu na prom, na bilecie podanych jest jeszcze kilka informacji.

Na górze biletu (po portugalsku):

Kabiny sypialniane będą dostępne po wypłynięciu promu z portu.

Dostęp do bagażu rejestrowanego umieszczonego na pokładzie samochodowym jest zabroniony podczas podróży. Zostaną one przekazane pasażerom po przybyciu do portu docelowego.

Dodatkowe informacje na dole biletu (po portugalsku i angielsku):

Bilet musi być wydrukowany na białej kartce A4. Bilety nieczytelne / źle wydrukowane nie będą akceptowane przy odprawie. 
Bilety są imienne i nie można ich przekazywać innym pasażerom.
Podczas podróży pasażer musi posiadać dowód tożsamości, a w przypadku niezgodności dowodu z danymi na bilecie, pasażer zostanie uznany za pasażera nieposiadającego biletu.

1. Warunki ograniczenia i warunki niniejszej umowy dla pasażerów: dostępne do konsultacji.

2. Odprawa do wejścia na pokład: do 60 minut przed wyznaczoną godziną.

3. Ważność: Bilet jest ważny przez 60 dni od planowanej daty każdej podróży, chyba że na bilecie określono inny termin i do ostatniej podróży planowanej w ciągu roku. Stawka biletu może ulec zmianie; Przewoźnik może odmówić transportu, jeżeli Pasażer nie zapłacił różnicy. Bilety „otwarte” są ważne przez 60 dni od ustalonej daty rejsu,w jednym z etapów, aż do ostatniej podróży.

4. Bagaż: Każdemu pasażerowi przysługuje tylko jedna sztuka bagażu podręcznego (w tym torebki i torby na laptopa) do maksymalnie 25 kg. Każdy bagaż, który nie spełnia tych wymogów, musi być przewożony jako bagaż rejestrowany i musi być umieszczony w istniejących w tym celu wagonach bagażowych.

5. [nie dotyczy turystów]. 6. [nie dotyczy turystów] 7. [nie dotyczy turystów]

8. Aby pasażer mógł zabrać na pokład pojazd osobowy, motocykl lub rower, przy czym ich transport nie jest traktowany jako usługa frachtowa, pojazd musi być zarejestrowany na nazwisko pasażera lub na firmę wynajmującą samochód (w drugim przypadku musi to być podróż w obie strony). Auto musi być wynajęte na nazwisko pasażera, który nie może być także pracownikiem firmy wynajmującej samochody.

Sesja zdjęciowa lub ślub na Maderze? Chętnie pomożemy!

Nie przegapcie nowych postów – obserwujcie nas:

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *