Darmowe wycieczki i atrakcje podczas Madeira Nature Festival 2019

 
Madeira Nature Festival, czyli „Festiwal Natury” to najmłodszy festiwal w licznej rodzinie festiwali na Maderze. Nie wszyscy wiedzą, że w tym październikowym okresie mogą skorzystać, zupełnie nieodpłatnie, z aktywnych wycieczek i atrakcji, które poza tym okresem kosztują dość sporo. 
 
Uważam, że jest to  interesująca i wyjątkowa inicjatywa i nie mogę się doczekać udziału w edycji 2019 Madeira Nature Festival.  Podobnie jak po powrocie z Festiwalu Kwiatów opublikuję szczegółowy wpis. Na razie chciałabym przekazać kilka ogólnych informacji i porad na temat tego nadchodzącego wydarzenia.

AKTUALIZACJA  01-10-2019:

Program festiwalu 2019 został zaktualizowany i opublikowany przez Visit Madeira na ich koncie Facebook dopiero dzisiaj. Na oficjalnej stonie wciąż widnieje stary. Tym samym, kilka informacji podanych u dołu nie jest aktualnych.

Dziś, w biurze informacji turystycznej, do którego biegłam o godzinie 10.00, dowiedziałam się, że rejestracja zacznie się dopiero o godzinie 12.00. Wielka szkoda, że takie informacje nie są podawane na czas turystom, którzy muszę zmieniać plany; czekać kilka godzin lub po prostu rezygnować… 

Zapisy odbywają się w biurze po lewej stronie od informacji turystycznej.

Oto zaktualizowany program na rok 2019:

 

Madeira Nature Festival – Co to?

Madera przyciąga turystów bogatym programem festiwali. Festiwal Natury. odbywający się każdego października. jest jednym z popularniejszych wydarzeń na wyspie, wraz z Karnawałem, Festiwalem Kwiatów, Festiwalem Atlantyckim, Festiwalem Wina oraz Świętami Bożego Narodzenia i Sylwestrem. Pierwsza edycja Nature Festival odbyła się w październiku 2011 r.

Główną ideą festiwalu jest promowanie wycieczek i aktywnego wypoczynku na łonie natury. W tym okresie odwiedzający mogą bezpłatnie korzystać z szerokiej gamy zajęć i wycieczek, które przez resztę roku są płatne. Niektóre z tych wycieczek, np. paragliding, kosztują dość sporo, warto więc postarać się o miejsce.

Przykładady wycieczek oferowanych za darmo podczas Festiwalu Natury na Maderze:

Wycieczki wspinaczkowe
Wycieczki rowerowe
Jazda konna
Wycieczki jeepem
Nurkowanie w oceanie / nurkowanie w akwarium
Wędrówki lewadami
Canyoning 
Paralotniarstwo
Coasteering (sport polegający na poruszaniu się wzdłuż linii brzegowej łączący w sobie elementy pływania, biegania i wspinaczki)
Surfowanie
Sup Stand Up Paddle Tour (wiosłowanie na desce na stojąco) 

W tym roku, 6 października – sobota – będzie dniem wycieczek górskich, a 7 października – niedziela – dniem pod znakiem wodnych sportów (rejsy katamaranem, żeglarstwo, surfowanie etc).

Erasmus Exchange Student in Madeira Island, Portugal: Diving in the Porto Moniz Aquarium
PHOTO: @iva.incluido

Madeira Nature Festival – Kiedy?

Madeira Nature Festival 2019 trwać będzie 6 dni: od wtorku 2 października do niedzieli 7 października 2019 r.

Oficjalny program można znaleźć i pobrać na oficjalnej stronie Visit Madeira.

ZOBACZ: STRONA OFICJALNA

Madeira Nature Festival – Gdzie?

 

Wycieczki odbywać się będą w różnych miejscach na wyspie, choć w Funchal też będą odbywały się małe atrakcje. Jak zawsze na deptaku Avenida Arriaga będzie można oglądać koncerty, przedstawienia teatralne i występy zespołów folklorystycznych. W niektóre dni będzie również bezpłatny wstęp do Ogrodu Botanicznego, jednak darmowe bilety będą ograniczone do 20 dziennie.

  

Madeira Nature Festival – Jak?!

To najtrudniejsza część! Aby móc uczestniczyć w tych wspaniałych zajęciach z darmowym biletem, musisz uzbroić się w cierpliwość i zarejestrować się osobiście na czas. Darmowe bilety są oczywiście ograniczone, dlatego należy przybyć na miejsce rejestracji tak wcześnie, jak to możliwe.

Rejestracja na festiwalowe wycieczki rozpoczyna się o 10 rano i jest otwarta do 18:00. Znajduje się na Avenida Arriaga w biurze Informacji Turystycznej:

Większość wycieczek odbywa się z dala od Funchal. Jeśli nie masz samochodu i zastanawiasz się, czy uwzględniono również transport do tych zajęć, mogę cię uspokoić – tak.

Musisz tylko pojawić się na czas w miejscu odbioru w centrum Funchal, gdzie spotkasz swojego organizatora wycieczek. Zeszłoroczne miejsce zbiórki znajdowało się przed Muzeum CR7.

 

Madeira Nature Festival 2019 – Wskazówki

 

W zeszłym roku Iva skorzystała z festiwalowych, darmowych wycieczek podczas swojego programu Erasmus w Funchal.

Madeira Island Nature Festival - Canyoning in Madeira - Iva's Erasmus Exchange on Madeira Island, Portugal

Iva jest wielką fanką Festiwalu Natury i na podstawie swoich ubiegłorocznych doświadczeń dała kilka wskazówek:

IM PRĘDZEJ TYM LEPIEJ: Przyjdź do biura rejestracji jeszcze przed otwarciem, a więc przed 10 rano, ponieważ inni już tam będą 🙂

POSTARAJ SIĘ OMINĄĆ WEEKEND: W pierwszych dniach zeszłorocznej edycji niektórzy turyści nawet nie zdawali sobie sprawy z tej możliwości. O wiele łatwiej było zdobyć wolne miejsce w zwykłe dni tygodnia. W weekend więcej osób miało czas wolny, a bilety znikały szybko.

OTWÓRZ SIĘ NA INNE ATRAKCJE: Niektóre wycieczki są bardziej popularne niż inne. Na przykład bilety na lot paralotnią są bardzo ograniczone i bardzo szybko znikają. Czekając w kolejce, przygotuj listę ulubionych wycieczek, ale nie skupiaj się tylko na nich. Czasami pozornie nieatrakcyjne zajęcia, które pozostają jako ostatnie, mogą okazać się świetnym doświadczeniem. 

Sprawdź jej pełny post na temat uczestnictwa w [Nature Festival 2018 na Maderze], a także jej ostatni wywiad na temat [programu Erasmus na Maderze] na naszym blogu.

Więc … Czy zobaczymy się na Maderze podczas Nature Festival 2019 …?

Planujesz wakacje na Maderze lub Porto Santo?

Nie przegap nowych postów – obserwuj nas!

Madeira Island Nature Festival - Erasmus programme Madeira Island

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *