Nasz Portugalski Podcast o Maderze

SWITCH TO ENGLISH / ZAWIERA LINKI PARTNERSKIE

Chcielibyście podszkolić swój portugalski przed wylotem na Maderę? Oto darmowa lekcja-podcast, w którym zawartych jest wiele typowych dla wyspy słówek, na które na pewno natkniecie się podczas wycieczek.

Lekcję znaleźć można pod linkiem:

A Ilha da Madeira

To tam ściągnąć można plik mp3, transkrypcję, słówka i zwroty. Można, ale nie trzeba, bo uczyć się można także online, na komputerze, tablecie lub telefonie. Lekcja jest dostępna i darmowa dla wszystkich użytkowników, jednak wymagana jest znajomość angielskiego. Chcielibyście wiedzieć więcej o tym kursie portugalskiego online? Jego dokładny przegląd znajdziecie w poście:

KURS PORTUGALSKIEGO NA PRACTICE PORTUGUESE – RECENZJA

Jak powstał podcast?

Nie wiem co bym zrobiła bez Practice Portuguese podczas słynnej #kwarantanny2020. Przez kilka tygodni zawzięcie szlifowałam portugalską gramatykę, bez opuszczania swojej kanapy, fotela lub leżaka na tarasie.

Materiałów na stronie jest tak wiele, że nawet gdybym robiła 8 testów dziennie, moja kwarantanna musiałaby trwać przynajmniej rok 🙂 Nawet ucząc się więc przykładnie godzinami dziennie, i tak nie dałam rady przerobić całego materiału. Tym bardziej, że w tym okresie autorzy przyśpieszyli, i prawie codziennie na stronie pojawiało się coś nowego.

Słuchając podcastów zauważyłam, że… trochę mało w nich Madery. Zaproponowałam autorom napisanie, po raz pierwszy w życiu, tekstu podcastu na temat wyspy. Bardzo ucieszyli się i przystali na propozycję. Usiadłam więc, zaczęłam wymieniać piękne aspekty Madery po angielsku i portugalsku i… rozpisałam się aż za bardzo. Rozsądnie skrócony efekt znajdziecie więc na stronie.

Podcast został nagrany w studiu w Lizbonie, a głosów w podcaście użyczyli: Eliana oraz Rui, jeden z założycieli Practice Portuguese.

Raz jeszcze zapraszamy i zachęcamy do nauki portugalskiego europejskiego.

Zobacz także: Ślub na Maderze – Oferta

Nie przegapcie nowych postów – obserwujcie nas:

No post found!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *