Nasz Portugalski Podcast o Maderze

SWITCH TO ENGLISH / ZAWIERA LINKI PARTNERSKIE

Chcielibyście podszkolić swój portugalski przed wylotem na Maderę? Oto darmowa lekcja-podcast, w którym zawartych jest wiele typowych dla wyspy słówek, na które na pewno natkniecie się podczas wycieczek.

Lekcję znaleźć można pod linkiem:

A Ilha da Madeira

To tam ściągnąć można plik mp3, transkrypcję, słówka i zwroty. Można, ale nie trzeba, bo uczyć się można także online, na komputerze, tablecie lub telefonie. Lekcja jest dostępna i darmowa dla wszystkich użytkowników, jednak wymagana jest znajomość angielskiego. Chcielibyście wiedzieć więcej o tym kursie portugalskiego online? Jego dokładny przegląd znajdziecie w poście:

KURS PORTUGALSKIEGO NA PRACTICE PORTUGUESE – RECENZJA

Jak powstał podcast?

Nie wiem co bym zrobiła bez Practice Portuguese podczas słynnej #kwarantanny2020. Przez kilka tygodni zawzięcie szlifowałam portugalską gramatykę, bez opuszczania swojej kanapy, fotela lub leżaka na tarasie.

Materiałów na stronie jest tak wiele, że nawet gdybym robiła 8 testów dziennie, moja kwarantanna musiałaby trwać przynajmniej rok 🙂 Nawet ucząc się więc przykładnie godzinami dziennie, i tak nie dałam rady przerobić całego materiału. Tym bardziej, że w tym okresie autorzy przyśpieszyli, i prawie codziennie na stronie pojawiało się coś nowego.

Słuchając podcastów zauważyłam, że… trochę mało w nich Madery. Zaproponowałam autorom napisanie, po raz pierwszy w życiu, tekstu podcastu na temat wyspy. Bardzo ucieszyli się i przystali na propozycję. Usiadłam więc, zaczęłam wymieniać piękne aspekty Madery po angielsku i portugalsku i… rozpisałam się aż za bardzo. Rozsądnie skrócony efekt znajdziecie więc na stronie.

Podcast został nagrany w studiu w Lizbonie, a głosów w podcaście użyczyli: Eliana oraz Rui, jeden z założycieli Practice Portuguese.

Raz jeszcze zapraszamy i zachęcamy do nauki portugalskiego europejskiego.

Zobacz także: Ślub na Maderze – Oferta

Nie przegapcie nowych postów – obserwujcie nas:

.

No post found!

Sprawdź oferty zorganizowanych wczasów z wylotem z Polski:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This form collects your name, email and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our privacy policy where you will get more info on where, how and why we store your data.