Surfowanie na Maderze – kurs dla początkujących

Surfing lessons in Madeira: Surfing for beginners in Machico, Madeira Island, Portugal. Aroundfreedom Surf School review.

Kto by powiedział, że na starość przyjdzie mi uczyć się surfowania…

 Zwykle omijałam na Maderze zbyt wymagające atrakcje, jednak podczas ostatniego wyjazdu rozpierała mnie pozytywna energia… Tak więc gdy po udanej lekcji canioningu dostałam zaproszenie do wypróbowania także lekcji surfowania wraz z Aroundfreedom Madeira Surf School, nie wahałam się ani chwili.

Surfing na Maderze

Na Maderze jest kilka szkół surfowania. Jedną z najdłużej istniejących, którą nazwać można prekursorską, jest szkoła Aroundfreedom Madeira Surf School właśnie. Szkoła zlokalizowana jest w Caniço, ale lekcje odbywają się na różnych plażach- często jest to plaża w Machico. Spadający z desek początkujący są znanym widokiem dla spacerujących turystów. 

Surfing lessons Madeira Island: Surfing for beginners on Madeira Island, Portugal. Aroundfreedom Surf School review
Surfing lessons Madeira Island: Surfing for beginners on Madeira Island, Portugal. Aroundfreedom Surf School review

Dzień, w którym odbyła się lekcja nie był słoneczny, dlatego zdjęcia są dość smutne… 

Plaża w Machico ma zupełne inne oblicze podczas dobrej pogody, a tych, którzy chcieliby zobaczyć ją słoneczną, zapraszam już wkrótce na nowy post – galerię zdjęć plaży w Machico.

 

Moja pierwsza lekcja surfowania – wrażenia

Moja pierwsza w życiu lekcja surfowania odbyła się na początku września 2019. a nauczycielem był David Hasselhoff, ach przepraszam – Orlando 🙂

Kurs surfowania i lekcje surfowania na Maderze
Instruktor Orlando Pereira

Szkoła oferuje turystom odebranie z głównych hoteli na południowo-wschodniej Maderze, i tak też było w moim przypadku, co bardzo, bardzo doceniam.

Po dotarciu na plaże w Machico nadszedł czas wciskania się w diabelskie kombinezony. Po próbach wciskania się w strój przed canioningiem kilka dni wcześniej została mi niezła trauma… Na szczęście okazało się, że stroje surfingowe są bardziej elastyczne i udało się bez dramatów. 

Łącznie było nas troje. Ja i dwóch aspirujących surferów z Anglii. Lekcje surfingu nigdy nie są liczne, jeden instruktor może mieć pod opieką maksymalnie 5 uczniów jednocześnie.

Lekcja rozpoczęła się na plaży- wprowadzeniem do zasad bezpieczeństwa i nauką sekwencji wstawania na deskę z pozycji leżącej. Wszystkie treningi z burpees i przyciąganiem kolan do boku w pozycji pompki z Chodakowską przydały się tu idealnie! 

A następny krok- do wody. 

Nie powiem, nie było łatwo, ale z każdym upadkiem załapywałam więcej wyczucia. Przydały się też lekcje karate z dzieciństwa, bo gdzieś około dziesiątej próby, w końcu utrzymałam się na desce aż do samego końca! Po dwudziestym upadku, w końcu poczułam moment, jakbym naprawdę surfowała. A po trzydziestym razie nie miałam już siły na trzydziesty pierwszy…

Surf camps Madeira: Surfing for beginners Madeira Island, Portugal. Aroundfreedom Surf School review.
Upadek za upadkiem.... Ale się nie poddajemy!
Surfing classes Madeira: Surfing for beginners in Machico, Madeira Island, Portugal. Aroundfreedom Surf School review.
Bo kiedyś w końcu się uda!
Surfing lessons in Madeira: Surfing for beginners in Machico, Madeira Island, Portugal. Aroundfreedom Surf School review.
Tak, tak! Brawa ja!

Z jednej strony szkoda było kończyć lekcję, ale błagały mnie o to nieprzygotowane do wysiłku ramiona. 

Doświadczeni surferzy będą śmiać się ze mnie pod nosem, ale hej, gdzieś trzeba zacząć!

Lekcja surfowania na Maderze w 60 sekund – video

Oto krótkie video-podsumowanie mojej pierwszej w życiu lekcji surfowania:

Po prostu: Było super! Tak jak wspomniał Orlando, surfowanie wciąga. Mam przeczucie, że to nie była moja ostatnia lekcja w życiu…

Surfowanie dla początkujących z firmą Aroundfreedom – info

Jeśli jesteście zainteresowani lekcjami surfowania na Maderze – od zupełnego zera, zawsze możecie skontaktować się ze szkołą Aroundfreedom Madeira Surf School.

   [STRONA INTERNETOWA]   [FACEBOOK]  [INSTAGRAM]

Plaże dla początkujących surferów to: Machico, Porto da Cruz lub Seixal.

ZOBACZ POST: PLAŻE NA MADERZE 

Oczywiście surfowanie to nie jedyne co robi szkoła. Można z nimi także wypróbować na przykład SUP tours (stand-up paddle) w Garajau oraz różne wycieczki piesze. 

Instruktorzy

Roberto Filipe ma 34 lata doświadczenia w surfowaniu, a uczy od 20 lat. Może udzielać lekcji surfowania w języku portugalskim, angielskim i francuskim.

Orlando Pereira surfuje od 25 lat (surfowanie oraz big surf), a uczy od lat 10. Prowadzi lekcje w języku portugalskim i angielskim.

Ceny lekcji surfowania w Aroundfreedom Madeira

W szkole Aroundfreedom Madeira dostępne są pojedyncze lekcje lub pakiety. 

Każda pojedyncza lekcja surfowania (w grupie max. 5 osób) kosztuje 50,00 €, a lekcja indywidualna 80,00 €. Pakiet 5 lekcji kosztuje 225,00 €, a 10 lekcji 400,00 €.

Warto upewnić się, czy podane ceny są wciąż aktualne!

Gdzie najlepiej zatrzymać się, jeśli przylatujecie na Maderę intensywnie uczyć się surfowania?

Według Aroundfreedom Madeira najlepiej będzie zatrzymać się w Funchal, Caniço lub Machico. W tych rejonach instruktorzy tej szkoły będą mogli zaoferować wam darmowy transport, jeśli nie macie auta.  Aroundfreedom Madeira zwykle oferują uczniom bezpłatny odbiór z hoteli w tych właśnie rejonach. Nie jest to jednak standardem we wszystkich szkołach. 

Surfing lessons Madeira Island: Surfing for beginners on Madeira Island, Portugal. Aroundfreedom Surf School review

Jeśli zaś na Maderę przylecieliście nawet nie myśląc o surfowaniu, ale szukacie intensywnych atrakcji, dlaczego nie wypróbować swoich możliwości przynajmniej podczas jednej lekcji?

 

Dziękujemy Aroundfreedom Madeira Surf School za nieodpłatną lekcję próbną, która pozwoliła mi napisać ten post. 

Interesuje Was Madera lub Porto Santo? Nie przegapcie nowych postów – subskrybujcie!

Chcielibyście zorganizować ślub w magicznym miejscu na Maderze lub na pięknej plaży w Porto Santo i poszukujecie bezpośredniego kontaktu do lokalnej konsultankti? 

Konsultantka czeka na Wasze wiadomości!

Surfing lessons Madeira Island: Surfing for beginners on Madeira Island, Portugal. Aroundfreedom Surf School review

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *