Sylwestrowy Pokaz Fajerwerków 2019/2020 na Maderze

Pokaz fajerwerków na Maderze - Sylwester 2020 w Funchal - najlepsze filmy video
Zdjęcie: EagleView @EagleViewPT

Portugalska Madera to zdecydowanie nasze ulubione miejsce do świętowania Sylwestra. Nie tylko wspaniała atmosfera i dobra pogoda, ale także świetne ukształtowanie terenu sprawiają, że pokaz fajerwerków w Funchal jest naprawdę niezapomniany.

Pokaz fajerwerków 2019/2020 w Funchal – filmy

Oto kilka z naszych ulubionych filmików z sylwestrowego pokazu sztucznych ogni w Funchal 2019/2020 opublikowanych do tej pory na Youtube:

 EagleView – @eagleviewpt

 

Chcielibyście podzielić się Waszymi zdjęciami i filmami? Prosimy o kontakt. 

Mała wyspa z wielkim rekordem

O Sylwestrowych pokazach, które przez kilka lat utrzymywały rekord Guinnessa wspomnieliśmy już w naszym pierwszym poście na temat świąt na Maderze. Warto wrócić do niego, bo opisuje on dokładnie wszystkie świąteczno-sylwestrowe tradycje i wydarzenia na Maderze. Utrzymanie takiego rekordu sporo kosztuje, wątpliwe jest więc by Funchal zdecydowało się o kolejne podejście do pobicia rekordu. 

Mimo to, że Funchal zostało już zdetronizowane i, pomimo że pokaz sztucznych ogni nie jest już oficjalnie największym pokazem na świecie w księdze rekordów Guinnessa, Madera wciąż słynie ze spektakularnych pokazów sylwestrowych, które przyciągają co roku tłumy, ale to tłumy turystów. Większość hoteli w tym okresie nie ma ani jednego wolnego pokoju.

Wspaniały widok na pokaz fajerwerków roznosi się zarówno z wybrzeża, jak i wyżej położonych części miasta. Opcją nieco droższą, jednak także niezapomnianą jest także oglądania pokazu z wody – pokładu katamaranów, łódek, dużych łodzi lub promu Lobo Marinho, który wypływa z portu kilkanaście minut przed północą.

Najlepsze miejsca do oglądania pokazów Sylwestrowych na Maderze

W poprzednie noce Sylwestrowe miałam okazje podziwiać pokaz zarówno z okolic portu [ZOBACZ: SYLWESTER NA MADERZE 2015/2016] jak i wyżej położonych części miasta [ZOBACZ:SYLWESTER NA MADERZE 2018/2019]. Oba miejsca mają swoje zalety i wady, i to od nas zależy co preferujemy.

Pokaz fajerwerków na Maderze - Sylwester 2020 w Funchal - najlepsze filmy video
Zdjęcie: EagleView @EagleViewPT

Nam o wiele bardziej podobała nam się opcja oglądania fajerwerków z wybrzeża (okolice portu), bo tam jesteśmy w centrum pokazu. To prawda, będzie tłocznie oraz ciężej będzie nagrać film – nie tylko przez tłumy, ale także to, że stamtąd nie obejmiemy piękna całego pokazu. Fajerwerki wystrzeliwać będą dookoła nas, zarówno z gór, dachów, jak i oceanu. To tam jednak nie tylko zobaczymy, ale poczujemy pokaz. Wrażenia gwarantowane, zwłaszcza podczas końca, bo madereńskie pokazy ogni słyną z mocnego zakończenia. 

Tym, którzy wolą spokojniejsze miejsce lub chcieliby nagrać filmy/ zrobić zdjęcia poleca się wysoko położone miejsca, na przykład punkty widokowe tj. Miradouro do Curral dos Romeiros. To z nich kamera obejmie największą liczbę miejsc, z których wystrzeliwane są ognie.

Pokaz sztucznych ogni w Funchal na żywo w Internecie

Jeśli zakochaliście się w Madereńskich pokazach fajerwerków, ale nie możecie być na wyspie, godzinę po polskim Sylwestrze włączcie transmisję na żywo za pomocą lokalnej telewizji RTP MADEIRA.

Nasze plany na Sylwestra 2020/2021 na Maderze

Naszym marzeniem jest oglądanie pokazu w sposób, którego jeszcze nie próbowaliśmy- z pokładu katamaranu lub łodzi. Mamy rok, by ten cel osiągnąć. 

Nasze postanowienia noworoczne

W wersji roboczej czeka ponad 20 nowych wpisów: Relacji ze szlaków turystycznych, opisy hoteli oraz miejsc na ślub na Maderze. Obiecujemy Wam częściej siadać przed komputerem oraz publikować posty bardziej regularnie.

Naszym planem na Rok 2020 jest także odświeżenie naszych starszych postów z pierwszego roku działania strony – usunięcia nieaktualnych informacji oraz dodania bardziej aktualnych filmików i zdjęć. 

 
Zostańcie więc z SayYesToMadeira także w roku 2020 🙂

 

 

Interesuje Was Madera lub Porto Santo jako miejsce na kolejne wakacje? Nie przegapcie nowych postów – subskrybujcie!

Chcielibyście zorganizować ślub w magicznym miejscu na Maderze lub na pięknej plaży w Porto Santo i poszukujecie bezpośredniego kontaktu do lokalnej konsultankti? 

 

Sprawdź oferty zorganizowanych wczasów z wylotem z Polski:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This form collects your name, email and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our privacy policy where you will get more info on where, how and why we store your data.