Sylwestrowy Pokaz Fajerwerków 2019/2020 na Maderze

Pokaz fajerwerków na Maderze - Sylwester 2020 w Funchal - najlepsze filmy video
Zdjęcie: EagleView @EagleViewPT

Portugalska Madera to zdecydowanie nasze ulubione miejsce do świętowania Sylwestra. Nie tylko wspaniała atmosfera i dobra pogoda, ale także świetne ukształtowanie terenu sprawiają, że pokaz fajerwerków w Funchal jest naprawdę niezapomniany.

Pokaz fajerwerków 2019/2020 w Funchal – filmy

Oto kilka z naszych ulubionych filmików z sylwestrowego pokazu sztucznych ogni w Funchal 2019/2020 opublikowanych do tej pory na Youtube:

 EagleView – @eagleviewpt

 

Mała wyspa z wielkim rekordem

O Sylwestrowych pokazach, które przez kilka lat utrzymywały rekord Guinnessa wspomnieliśmy już w naszym pierwszym poście na temat świąt na Maderze. Warto wrócić do niego, bo opisuje on dokładnie wszystkie świąteczno-sylwestrowe tradycje i wydarzenia na Maderze. 

Utrzymanie takiego rekordu sporo kosztuje, wątpliwe jest więc by Funchal zdecydowało się o kolejne podejście do jego pobicia. Mimo to, że Funchal zostało już zdetronizowane i, pomimo że pokaz sztucznych ogni nie jest już oficjalnie największym pokazem na świecie w księdze rekordów Guinnessa, Madera wciąż słynie ze spektakularnych pokazów sylwestrowych, które przyciągają co roku tłumy, ale to tłumy turystów. Większość hoteli w tym okresie nie ma ani jednego wolnego pokoju.

Wspaniały widok na pokaz fajerwerków roznosi się zarówno z wybrzeża, jak i wyżej położonych części miasta. Opcją nieco droższą, jednak także niezapomnianą jest także oglądania pokazu z wody – pokładu katamaranów, łódek, dużych łodzi lub promu Lobo Marinho, który wypływa z portu kilkanaście minut przed północą.

 

Pokaz fajerwerków na Maderze - Sylwester 2020 w Funchal - najlepsze filmy video
Zdjęcie: EagleView @EagleViewPT

Najlepsze miejsca do oglądania pokazów Sylwestrowych na Maderze

W poprzednie noce Sylwestrowe miałam okazje podziwiać pokaz zarówno z okolic portu [ZOBACZ: SYLWESTER NA MADERZE 2015/2016] jak i wyżej położonych części miasta [ZOBACZ:SYLWESTER NA MADERZE 2018/2019]. Oba miejsca mają swoje zalety i wady, i to od Was zależy, co preferujecie.

Nam o wiele bardziej podobała nam się opcja oglądania fajerwerków z wybrzeża (okolice portu), bo tam jesteśmy w centrum pokazu. To prawda, będzie tłocznie oraz ciężej będzie nagrać film – nie tylko przez tłumy, ale także to, że stamtąd nie obejmiemy piękna całego pokazu. Fajerwerki wystrzeliwać będą dookoła nas, zarówno z gór, miasta, jak i oceanu. To tam jednak nie tylko zobaczymy, ale poczujemy pokaz. Wrażenia gwarantowane, zwłaszcza podczas końca, bo madereńskie pokazy ogni słyną z mocnego zakończenia. 

Tym, którzy wolą spokojniejsze miejsce lub chcieliby nagrać filmy/ zrobić zdjęcia poleca się wysoko położone miejsca, na przykład punkty widokowe tj. Miradouro do Curral dos Romeiros, Miradouro do Pináculo, albo Pico dos Barcelos.  To z nich kamera obejmie największą liczbę miejsc, z których wystrzeliwane są ognie. 

Jeśli zaś chodzi o najlepsze hotele na Sylwestra na Maderze, niewątpliwie dobrą opcją może być komfortowy, duży i dwupoziomowy taras tego hotelu:

Pokaz sztucznych ogni w Funchal na żywo w Internecie

Jeśli zakochaliście się w Madereńskich pokazach fajerwerków, ale nie możecie być na wyspie, godzinę po polskim Sylwestrze włączcie transmisję na żywo za pomocą lokalnej telewizji RTP MADEIRA.

Nasze plany na Sylwestra 2020/2021 na Maderze

Naszym marzeniem jest oglądanie pokazu w sposób, którego jeszcze nie próbowaliśmy- z pokładu katamaranu lub łodzi. Mamy rok, by ten cel osiągnąć. 

Nasze postanowienia noworoczne

W wersji roboczej czeka ponad 20 nowych wpisów: Relacji ze szlaków turystycznych, opisy hoteli oraz miejsc na ślub na Maderze. Obiecujemy Wam częściej siadać przed komputerem oraz publikować posty bardziej regularnie. Naszym planem na Rok 2020 jest także odświeżenie naszych starszych postów z pierwszego roku działania strony – usunięcia nieaktualnych informacji oraz dodania bardziej aktualnych filmików i zdjęć. 

 
Zostańcie więc z SayYesToMadeira także w roku 2020 🙂

Sesja zdjęciowa lub ślub na Maderze? Chętnie pomożemy!

Nie przegapcie nowych postów – obserwujcie nas:

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *