Madera oczami innych: Madera z małymi dziećmi

 READ THIS POST IN ENGLISH   ◊   ZAKTUALIZOWANO: 06-07-2020 

Madera z małymi dziećmi. Wakacje na Maderze z dziećmi i rodziną
PHOTO: Packed Again

Dziś kolejny wywiad z cyklu Madera oczami innych. Tym razem gościmy Corinę z bloga Packed Again, gdzie opisuje ona podróże i przebyte wraz z mężem i kilkuletnimi bliźniakami. 

Już od dawna ciekawiło mnie czy wakacje na Maderze z małymi dziećmi to dobry pomysł i cieszę się, że natrafiłam na blog Cariny, która zgodziła się mi o tym opowiedzieć. Zapraszam!

SYTM: Opowiedz mi o swojej podróży-  Kiedy odwiedziłaś Maderę, jak długo trwał wyjazd i z kim podróżowałaś? Czy była to organizowana wycieczka, czy wszystko zorganizowaliście sami? 

Odwiedziliśmy Maderę w listopadzie zeszłego roku [2017], aby uciec przed zimnem i wilgocią w Szwajcarii, gdzie mieszkamy. Podróżowaliśmy we czwórkę, razem z mężem i naszymi bliźniakami, które miały wtedy prawie dwa i pół roku. Była to tylko tygodniowa podróż ze względu na loty bezpośrednie z Genewy. Wyjazd na dwa tygodnie, poza sezonem, wydawał nam się zdecydowanie za długi, dlatego akurat tydzień.

Nigdy nie podróżujemy zorganizowaną wycieczką. Przygotowywanie się do wyjazdu i odkrywanie miejsc samemu, to coś, co najbardziej lubimy podczas podróżowania. 

Tym razem zatrzymaliśmy się w Calheta, w niesamowitej willi z wyżywieniem we własnym zakresie. Willa ta położona była na klifie i oferowała nam zapierające dech w piersiach widoki.

SYTM: Zawsze podróżujecie z dziećmi czy Madera była raczej wyjątkiem? 

Odkąd są z nami, zawsze razem! Jest to wspaniała możliwość na spędzenie czasu jako rodzina i umocnienie więzi z dziećmi. Nie wyobrażam sobie odkrywania nowych miejsc bez naszych szkrabów. 

SYTM: Słyszałam opinie, że Madera nie jest dobrym miejscem na wakacje z małymi dziećmi. Jakie jest twoje zdanie? 

Nie, zdecydowanie się nie zgadzam. To prawda, niebezpieczne szlaki nie są dla nich. ale jest na Maderze tyle innych miejsc, które spodobają się zarówno dzieciom jak i starszym. 

SYTM: Jakie atrakcje dla dzieci na Maderze odwiedziliście? Które z dziecięcych atrakcji na Maderze polecilibyście? 

Nie odwiedziliśmy żadnej typowej atrakcji dla dzieci na Maderze, tj. parki rozrywki czy park wodny, tylko dlatego, że nasze dzieci miały wtedy niecałe 2.5 roku, i szczerze mówiąc, mało by pamiętały. Podobały im się proste „atrakcje”: Zabawy nad brzegiem oceanu, rzucanie kamieniami do wody. 

Uwielbiali pikniki we wspaniałych punktach widokowych i rozkoszowanie się fantastycznymi lodami. W sumie nie potrzebowali specjalnych atrakcji, ale w Calheta był niesamowity plac zabaw, który uwielbiali. 

POWIĄZANY POST: ATRAKCJE W CALHETA

Place zabaw na Maderze: Plac zabaw w Calheta

SYTM: Gdzie znajdziemy więc najciekawsze i najlepsze place zabaw na Maderze? 

Uwielbialiśmy niesamowity statek piracki w Calheta. Plac zabaw w Calheta ma nawet wydzieloną sekcję dla najmłodszych. Widok z tego miejsca jest niesamowity. Kolejny świetny plac zabaw znajduje się przy promenadzie w Porto Moniz. Ten plac zabaw spodoba się całej rodzinie, bo obok atrakcji dla dzieci jest sprzęt do ćwiczeń dla dorosłych. Oba place z niesamowitym widokiem.

POWIĄZANY POST: BASENY WULKANICZNE W PORTO MONIZ

SYTM: Jakie wskazówki moglibyście dać rodzicom myślącym o wakacjach na Maderze z dziećmi? Czy jest coś, co chcielibyście wiedzieć zanim przyjechaliście?

Madera jest świetnym miejscem na wakacje dla rodzin z dziećmi, nie ma specjalnie o czym przestrzegać rodziców wybierających się na Maderę. 

Wynajem samochodu na cały pobyt na Maderze to chyba jedyna ważna wskazówka, którą mogłabym dać. 

SYTM: Myślicie, że wrócicie na Maderę raz jeszcze, bez dzieci, lub gdy będą nieco starsze? 

Zdecydowanie wrócimy na Maderę z dziećmi, kiedy będą nieco starsze. Chcielibyśmy razem odkryć piękne szlaki piesze na wyspie. 

Madera z małymi dziećmi. Wakacje na Maderze z dziećmi i rodziną
Szczyt Pico do Arieiro PHOTO: Packed Again

SYTM:  Wracając do tematu Madery: Czego się spodziewaliście po wyspie? Co chcieliście najbardziej zrobić / zobaczyć?

Szczerze mówiąc, nie wiedziałam o Maderze zupełnie nic. Szukaliśmy inspiracji, sprawdziliśmy mapę i Madera rzuciła nam się w oczy. Oferowała wszystko to, czego wtedy szukaliśmy: Było to wspaniałe miejsce na krótką ucieczkę od niskich temperatur, cieplejsze niż Szwajcaria, miejsce, które nie zrujnowałoby rodzinnego budżetu, oraz przede wszystkim, do którego lot byłby krótki, ze względu na dzieci właśnie. 

Poszukaliście więcej informacji o Maderze i byliśmy oczarowani. Dzięki tanim lotom z Madery była to propozycja nie do odrzucenia, od razu zarezerwowaliśmy bilety.

SYTM: Wrażenia – czy Madera spełniła wasze oczekiwania? Czy byliście zawiedzeni, czy wręcz przeciwnie – pozytywnie zaskoczeni?

Nie mieliśmy zbyt wielu oczekiwań, ale kiedy dotarliśmy na wyspę, już w drodze do naszej kwatery w Calheta szybko zdaliśmy sobie sprawę, że jest to niesamowicie piękna wyspa oferująca jedne z najbardziej malowniczych tras i punktów widokowych.

Jednym z naszych największych odkryć była Fajã da Achadas da Cruz. Jest to według nas jedno z najbardziej malowniczych miejsc na Maderze.

 

POWIĄZANE POSTY NA TEMAT INNYCH, NIESAMOWITYCH „FAJA” NA WYSPIE:

ATRAKCJA I KĄPIELISKO  DLA CAŁEJ RODZINY – FAJA DOS PADRES

NIEZAPOMNIANA FAJA DA ROCHA DO NAVIO

 

Nasza podróż była absolutnym sukcesem i uwielbiamy każdy jej aspekt. Nie mielibyśmy nic przeciwko przeprowadzce na Maderę po przejściu na emeryturę 🙂

Madera z małymi dziećmi. Wakacje na Maderze z dziećmi i rodziną
Fajã da Achadas da Cruz PHOTO: Packed Again

SYTM: Co podobało się wam najbardziej? Potrafilibyście podać swoje trzy typy na listę „Trzy najlepsze na Maderze”?

1. Jak już wspomnieliśmy: Fajã da Achadas da Cruz. Jest to według nas jedno z najbardziej malowniczych miejsc na Maderze.

2. Ponta de São Lourenço (Półwysep św. Wawrzyńca), położony we wschodniej części wyspy. Uśmiech od ucha do ucha od pierwszego wejrzenia… Natura w najlepszym wydaniu. Fantastyczne połączenie skał, morza i natury stworzyło jedno z arcydzieł Matki Natury.

3. Punkt widokowy Pico do Arieiro również powinien znaleźć się w planie każdego turysty.

Madera z małymi dziećmi. Wakacje na Maderze z dziećmi i rodziną
Półwysep św. Wawrzyńca PHOTO: Packed Again

SYTM: Co się wam najmniej podobało lub zawiodło? Co odradzacie turystom? Czy jakieś atrakcje mogą spokojnie i bez żalu ominąć?

W listopadzie wszystko było w porządku i nie było na co narzekać, ale domyślamy się, że w sezonie Funchal może być zalany turystami. Zawsze kiedy w porcie w Funchal zatrzymują się statki wycieczkowe, należy spodziewać się tłumów i autobusów pełnych turystów przy każdej popularniejszej atrakcji. Dlatego radzilibyśmy, jeśli tylko to możliwe, odwiedzać takie atrakcje wcześnie rano lub późnym popołudniem, żeby ominąć tłumy.

SYTM: Jak smakowały wam dania i napoje z Madery? Czy jest coś, za czym tęsknicie?

Pierwszy kęs Pastel de Nata, portugalskiego ciastka z kremem – takiej słodkiej przyjemności nigdy nie zapomnimy! Są tak pyszne, że obraliśmy za naszą małą misję przetestowanie wszystkich Pastel de Nata, jakie napotkamy podczas wojaży i sprawdzenie, gdzie na Maderze serwują najlepsze z nich. Zwycięzcą, uwaga, okazała się mała kawiarnia w Achadas da Cruz 🙂

POWIĄZANY ARTYKUŁ: KAWA NA MADERZE – LOKALNE RODZAJE KAWY

 

SYTM: Mieliście jakieś ciekawe lub śmieszne przygody na Maderze? Bliskie spotkania z lokalnymi mieszkańcami? 

Nie mamy żadnych szczególnych historii, ale wszyscy lokalni mieszkańcy na Maderze byli przyjaźni i gościnni.

SYTM: Jeśli musielibyście nadać krótki tytuł waszej wyprawie, opisać ją jednym zdniem, to jakbyście swoją wyprawę podsumowali?

Madera, wyspa z pięknymi widokami i ukrytymi cudeńkami; koniecznie trzeba ją odwiedzić!

 

ZAPRASZAM TAKŻE NA: 20 NAJLEPSZYCH NA MADERZE – PRZEWODNIK 

#collab #travelblog
Za relację dziękujemy:
Packed Again - Family Travel & Adventures
Strona dla szukających inspiracji i informacji na temat tego, jak i gdzie najlepiej podróżować z małymi dziećmi. Uwielbiamy dostawać wiadomości od naszych czytelników i słyszeć ich historie na temat nowo odkrytych miejsc. Nie zapomnij subskrybować na nasze darmowe: Packing List i Newesletter, po to by móć "podróżować" i odkrywać wspólnie z nami nowe fascynujące miejsca!

Kochacie Maderę tak samo jak my? Nie przegapcie nowych postów – subskrybujcie!

Chcielibyście zorganizować ślub w magicznym miejscu na Maderze lub na pięknej plaży w Porto Santo i poszukujecie bezpośredniego kontaktu do lokalnej konsultantki? Zapraszamy do kontaktu.

Comments (2)

  1. Bardzo przydatne informacje. Kombinujemy wyjazd na Azory z trzylatką więc ta wiedza nam się przyda👍

  2. Mnie interesuje jak wygląda sprawa fotelików dla dzieci w wypożyczalniach na Maderze. Czy jest szansa na fotelik tyłem dla małego dziecka (powyżej 9kg), czy mogą one liczyć tylko na foteliki przodem lub podkładki pod pupę. Dla nas na przykład to jest bardzo ważne kryterium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *