FAQ – Czym jest Say Yes to Madeira

Best destination wedding venues in Europe. Wedding in Portugal. Wedding in Madeira. Blue weddings. #wedding #destinationwedding #elope #elopement

Czym jest Say Yes To Madeira?

Say Yes to Madeira to blog promujący wród zagranicznych gości podróże, wakacje, śluby i inne uroczystości na dwóch portugalskich wyspach: Maderze i Porto Santo.

Głównym celem bloga jest umieszczenie Archipelagu Madera na turystyczno-ślubnej mapie Europy, a nawet świata, bo czemu nie…? 

A że zwiedzanie to nieodłączna część ślubów na wyjeździe, na blogu spotykają się i przeplatają tematy podróży i ślubów.

Autorką bloga jestem ja, Edyta, Polka, która sama wyszła za mąż na Maderze w 2017 roku. Moja niezpomniana ślubna przygoda zainspirowała mnie do otworzenia bloga i pomocy innym w organizacji ślubu na Maderze/Porto Santo. 

Powiedz tak Maderze / Say Yes to Madeira …

Czyli turystyczno-podróżnicza część mojego bloga, gdzie dzielę się zdjęciami, poradami i recenzjami dotyczącymi podróży, podczas gdy …

Powiedz Tak na Maderze / Say Yes in Madeira

.. jest częścią ślubną mojego bloga. W tej części przedstawiam historię prawdziwych ślubów na Maderze, promuję i pomagam zagranicznym gościom nawiązać kontakt z lokalnymi dostawcami ślubnymi. Promuję zwłaszcza kompleksowe usługi doświadczonej lokalnej konsultantki, kontakt z którą jest najlepszym pierwszym krokiem w organizacji ślubu na odległość. Jeśli zdecydujesz się wysłać swoje zapytanie ślubne po angielsku, uzyskasz odpowiedź bezpośrednio od niej. 

Konsultantka ta pomogła już ponad 800 parom z całego świata i różnych narodowości wypowiedzieć przysięgę w pięknej scenerii Madery.

Czy możemy zobaczyć ślubne pakiety? 

Lokalna koordynatorka (aka konsultantka ślubna) nie jest tym samym co polska agencja ślubów zagranicznych. W przeciwieństwie do niektórych agencji, lokalna konsultantka nie ma gotowych i ograniczających pakietów. 

Ponieważ Twoje zapytanie będzie obsługiwane przez lokalną konsultantkę z wyśmienitą siecią lokalnych dostawców, będzie mogła znaleźć miejsce i usługi jak najbardziej dostosowane do Waszych potrzeb i budżetu. Oczywiście ma ona swoje ulubione miejsca, które ceni i poleca za ich wspaniałą obsługę i niesamowite widoki, ale nie ogranicza się tylko do nich. 

Najpierw powiedzcie, co Wam się marzy i czego szukacie, a ona zrobi wszystko, co w jej mocy, aby znaleźć wymarzone miejsce. 

Co może dla Ciebie zrobić ta ślubna konsultantka?

Pomoc lokalnej konsultantki ślubnej jest nieoceniona podczas planowania ślubu na odległość, zwłaszcza jeśli nie mówimy w lokalnym języku i nie znamy dobrze lokalnych warunków.

Jej usługa jest kompleksowa: Może ona załatwić w Waszym imieniu: 

– Wszystkie formalności w lokalnym urzędzie stanu cywilnego i zadbać o poprawność dokumentów. Powie Wam dokładnie co jest wymagane i przeprowadzi Was przez cały proces. 

– Tłumaczenia – nie ma potrzeby tłumaczenia dokumentów przed ich wysłaniem!

– Zorganizowanie polskiego (lub innych) tłumaczy na ceremonię ślubną (Jeśli para mówi biegle w języku angielskim, ona sama może pełnić tę funkcję bez konieczności zatrudniania dodatkowego tłumacza) 

– Rezerwacje – Znalezienie odpowiednich dostawców: fotograf / fryzjer / kwiaciarnia / cukiernia i inni

– Zakup prezentów dla gości 

– Rezerwacje wycieczek dla Was i Waszych gości w dobrych cenach

– Odbiór z lotniska, logistyka

– oraz wszystko inne, w czym potrzebujecie pomocy

Pict: The Memory Shop, Madeira

Jak to działa? Jakie są kroki?

Najprostszym pierwszym krokiem jest wysłanie zapytania za pomocą FORMULARZA ŚLUBNEGO po angielsku (znajdującego się na dole strony). Daje to konsultantce lepszy obraz Waszych potrzeb, oczekiwań i budżetu.

Jeśli macie inne pytania, prosimy o [E-MAIL

W oparciu o Wasze odpowiedzi konsultantka ślubna będzie w stanie przedstawić wam wycenę i szacunkowy koszt Waszego ślubu. 

A jeśli dopasowaliście termin do jej dostępności i zarezerwowaliście datę, gratulacje!

Po tym jesteście gotowi, aby rozpocząć wspaniałą przygodę z planowaniem ślubu na Maderze!

Lokalna konsultantka będzie Waszym reprezentantem na wyspie i pomoże Wam załatwić formalności, a także zarezerwować wszystkich dostawców,  zakwaterowanie itp. Jej usługa jest kompleksowa. 

Po przyjeździe będzie asystować Wam w spotkaniu w rejestrze stanu cywilnego (jeśli takie spotkanie jest wymagane ).

Współpowadzić będzie ona również ceremonię ślubną. Może również pełnić funkcję tłumacza języka angielskiego, co sprawia, że dodatkowy tłumacz jest zbędny. 

Po ślubie odbierze i prześle na adres zamieszkania akty ślubu, pozostanie także punktem kontaktowym na Maderze (np. w razie gdy potrzebne jest wysłanie dodatkowych kopii certyfikatów ślubnych, jeśli zostały utracone).

Ile kosztuje ślub na Maderze? Czy będzie nas na niego stać?

Wysyłając (do niczego nie zobowiązujące) zapytanie poprzez formularz kontaktowy i przedstawiając krótko Waszą sytuację, konsultantka będzie w stanie podać koszt jej usług już od pierwszego maila zwrotnego. Bazując na Waszym budżecie i wymaganiach, będzie też w stanie zaproponować pierwsze pasujące miejsca na ślub mieszczące się w tym budżecie.

Większość pozostałych kosztów może być dopasowana do Waszego budżetu. Madera oferuje miejsca na różny budżet, począwszy od opcji ekonomicznych około 30-40 euro za osobę po najlepsze luksusowe hotele weselne.

Oprócz kosztu konsultantki, będzie także potrzebna opłata administracyjna w lokalnym rejestrze stanu cywilnego.

Jaki jest koszt usług konsultantki?

Za swoje kompleksowe usługi koordynatorka ślubna pobiera opłatę, która zależy od ilości niezbędnych tłumaczeń i rodzaju / rozmiaru / czasu trwania ceremonii. 

Jeśli jesteście gotowi by przesłać zapytanie o ofertę, oto formularz: