Miejsca na ślub na Maderze: XVII-wieczna forteca

Jeśli przeglądacie miejsca na Wasz ślub na Maderze, ale hotelowe ogrody i nowoczesne wnętrza to nie to, czego szukacie… Jeśli zamiast tego szukacie wyjątkowego miejsca ze wspaniałym menu i nutką historii- to miejsce w Funchal może Was zainteresować.

Fort São Tiago

Restaurante do Forte jest popularną restauracją na Starym Mieście w Funchal. Położona w żółtym forcie São Tiago przyciąga wzrok turystów spacerujących po mieście. 

Ta żółta forteca ma historyczne znaczenie dla Madery: jej celem była obrona Funchal przed atakami piratów i korsarzy. Pierwsza faza budowy została ukończona w połowie XVII wieku, a druga faza w połowie XVIII wieku.

Od tego czasu budynek ten był wykorzystywany do różnych celów: kwaterowania wojsk brytyjskich, żandarmerii wojskowej i Funchal Lancers Squad. Schroniły się w nim ofiary potężnych powodzi w 1803 roku oraz do niedawna był wykorzystywany w celach kulturalnych. Zanim przeniesiono je na szczyt klifu w Calheta, znajdowało się tam także Muzeum Sztuki Współczesnej. Obecnie, Fort São Tiago znany jest jako miejsce wydarzeń okolicznościowych oraz słynie z restauracji znajdującej się przy wejściu do fortecy:

Restaurante do Forte

Restauracja do Forte jest uważana za jedną z najlepszych restauracji w Funchal. Serwuje dania kuchni śródziemnomorskiej, europejskiej, współczesnej i portugalskiej. Restauracja przedstawia się online jako „miejsce spotkania historii, architektury i gastronomii”.

Restauracja do Forte w Funchal oferuje specjalne pakiety wieczorowe, odpowiednie na bardzo specjalne kolacje, takie jak urodziny i rocznice. Zaskocz drugą połówkę i sprawdź ich pakiety zawierające odbiór z hotelu zabytkowym autem:

Śluby, obiady, wesela w restauracji do Forte / Forcie São Tiago 

Jeśli pobieracie się w budynku Urzędu Stanu Cywilnego i szukacie tylko miejsca na obiad Restaurante do Forte będzie jedną z opcji na takie właśnie okazje. Jeśli szukacie miejsca na cały ślub i wesele, w Forcie São Tiago Fortress jest kilka pomieszczeń na ceremonie, koktajle, obiady i przyjęcia. 

PICTURES: The Memory Shop

Jest tam kilka miejsc na świeżym powietrzu i z widokiem na ocean. Na placu wewnątrz budynku znajduje się również duży, biały namiot weselny.

PICTURES: The Memory Shop

Jeśli to miejsce nie jest w Waszym stylu i szukacie bardziej nowoczesnych opcji, zapraszam do przejrzenia innych wpisów w kategorii: [MIEJSCA NA ŚLUB NA MADERZE] lub kontaktu z nami i porady co do wyboru miejsca iście z Waszych marzeń. 

Chcielibyście zorganizować ślub bądź inną uroczystość w tym lub innym miejscu na Maderze albo Porto Santo?

Zapraszam do kontaktu z niezawodną lokalną konsultantką ślubną:

[E-MAIL]    [FORMULARZ PO ANGIELSKU]

Jesteście zainteresowani Maderą i Porto Santo? Nie przegapcie nowych ślubnych i turystycznych postów – obserwujcie nas:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *