Miejsca na ślub na Maderze: XVII-wieczna forteca

Jeśli przeglądacie miejsca na Wasz ślub na Maderze, ale hotelowe ogrody i nowoczesne wnętrza to nie to, czego szukacie… Jeśli zamiast tego szukacie wyjątkowego miejsca ze wspaniałym menu i nutką historii- to miejsce w Funchal może Was zainteresować.

Fort São Tiago

Restaurante do Forte jest popularną restauracją na Starym Mieście w Funchal. Położona w żółtym forcie São Tiago przyciąga wzrok turystów spacerujących po mieście. 

Ta żółta forteca ma historyczne znaczenie dla Madery: jej celem była obrona Funchal przed atakami piratów i korsarzy. Pierwsza faza budowy została ukończona w połowie XVII wieku, a druga faza w połowie XVIII wieku.

Od tego czasu budynek ten był wykorzystywany do różnych celów: kwaterowania wojsk brytyjskich, żandarmerii wojskowej i Funchal Lancers Squad. Schroniły się w nim ofiary potężnych powodzi w 1803 roku oraz do niedawna był wykorzystywany w celach kulturalnych. Zanim przeniesiono je na szczyt klifu w Calheta, znajdowało się tam także Muzeum Sztuki Współczesnej. Obecnie, Fort São Tiago znany jest jako miejsce wydarzeń okolicznościowych oraz słynie z restauracji znajdującej się przy wejściu do fortecy:

Restaurante do Forte

Restauracja do Forte jest uważana za jedną z najlepszych restauracji w Funchal. Serwuje dania kuchni śródziemnomorskiej, europejskiej, współczesnej i portugalskiej. Restauracja przedstawia się online jako „miejsce spotkania historii, architektury i gastronomii”.

Restauracja do Forte w Funchal oferuje specjalne pakiety wieczorowe, odpowiednie na bardzo specjalne kolacje, takie jak urodziny i rocznice. Zaskocz drugą połówkę i sprawdź ich pakiety zawierające odbiór z hotelu zabytkowym autem:

Śluby, obiady, wesela w restauracji do Forte / Forcie São Tiago 

Jeśli pobieracie się w budynku Urzędu Stanu Cywilnego i szukacie tylko miejsca na obiad Restaurante do Forte będzie jedną z opcji na takie właśnie okazje. Jeśli szukacie miejsca na cały ślub i wesele, w Forcie São Tiago Fortress jest kilka pomieszczeń na ceremonie, koktajle, obiady i przyjęcia. 

PICTURES: The Memory Shop

Jest tam kilka miejsc na świeżym powietrzu i z widokiem na ocean. Na placu wewnątrz budynku znajduje się również duży, biały namiot weselny.

PICTURES: The Memory Shop

Jeśli to miejsce nie jest w Waszym stylu i szukacie bardziej nowoczesnych opcji, zapraszam do przejrzenia innych wpisów w kategorii: [MIEJSCA NA ŚLUB NA MADERZE] lub kontaktu z nami i porady co do wyboru miejsca iście z Waszych marzeń. 

Chcielibyście zorganizować ślub bądź inną uroczystość w tym lub innym miejscu na Maderze albo Porto Santo?

Zapraszam do kontaktu z niezawodną lokalną konsultantką ślubną:

[E-MAIL]    [FORMULARZ PO ANGIELSKU]

Jesteście zainteresowani Maderą i Porto Santo? Nie przegapcie nowych ślubnych i turystycznych postów – obserwujcie nas:

Sprawdź oferty zorganizowanych wczasów z wylotem z Polski:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This form collects your name, email and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our privacy policy where you will get more info on where, how and why we store your data.