Pogoda na Maderze w sierpniu (2020)

Tradycyjnie, oto kolejna fotorelacja pogodowa, tym razem w pełni sezonu letniego. Oto sierpień na Maderze przedstawiony w formie zdjęć.

Zapraszamy także na nasze fotorelacje pogodowe z miesięcy: maj, wrzesień/październik i grudzień oraz post na temat pogody i klimatu Madery.

Trzeci tydzień sierpnia na Maderze

Tak jak się tego spodziewaliśmy, Madera przywitała nas gorąco. Krótkie rękawki na całego, nawet późnymi wieczorami. W ciągu dnia odczuwalna temperatura w Funchal i okolicach nawet wyższa niż wskazywały na to prognozy, bo ponad 25 stopni. Wieczory były nieco przyjemniejsze – jak widać na zdjęciach, w godzinach wieczornych było zwykle około 23 stopni.

Piękna, letnia pogoda trafiła się nam także w sierpniu na północy Madery. Oto jak wyglądało wybrzeże w okolicach Sao Jorge (trasa lewady Caldeirao Verde i Queimadas).

Pięknie było także w słynnej kolorowej i kwiecistej Santanie na północnym wschodzie Madery:

Dwa dni pózniej znów byliśmy na północy. Była iście plażowa pogoda, a plaża w Seixal była idealnym miejscem na taki dzień.

ZOBACZ POST: PLAŻE NA MADERZE

Przez kolejnych kilka dni przebywaliśmy w przepięknej miejscowości o jeszcze piękniejszej nazwie Ponta do Sol, słynącej z najbardziej słonecznych warunków pogodowych na wyspie. I rzeczywiście, tu także plaże i baseny były pełne, a temperatury wysokie, pomimo, że niebo było czasem nieco pochmurne.

Jeden z dni zaczął się dość szaro, ale niebo wypogodziło się w południe. Oto jak poprawić się może pogoda w niecałe 2 godziny!

Gorąco było także w pobliskiej Ribeira Brava. Termometry wskazywały 26 stopni jeszcze przed godziną 10 rano, a jako że była niedziela, basen publiczny był pełen ludzi od samego rana.

By nieco odpocząć od upałów, pierwszego dnia udaliśmy się na Ponchę do doliny Serra de Água, a drugiego na degustację lokalnych win na terenach winnicy w okolicach São Vicente. W São Vicente szczyty gór przykryte były gęstymi chmurami, całkowicie przysłaniając słońce. Pozwoliło nam to odsapnąć od upałów, wciąż było jednak ciepło i zbędne były długie rękawy.

Tak więc minął pierwszy tydzień mojego pobytu na Maderze i jak na razie moja dobra passa bezdeszczowych dni wciąż trwa. Zarówno my, jak i turyści, których coraz częściej widzimy na wyspie, korzystają ze słońca w ciągu dnia i bardzo przyjemnych, letnich wieczorów.

Sierpień 2020 na Maderze jest więc dość gorący. Odczuwalne temperatury w ciągu dnia w Funchal to 25-28 stopni, a wieczorami i rankami nie spadają one poniżej 20 stopni. Nie warto więc pakować zbyt wiele ciepłych ubrań.

Prognozy pogody na ostatni tydzień sierpnia są podobne. W Funchal nie są przewidywane opady, a temperatury w ciągu dnia mają pozostać na poziomie 25-28 stopni.

Ciekawi was pogoda na Maderze pod koniec sierpnia i na przełomie sierpnia i września? Post zostanie zaktualizowany niedługo!

Zobacz także: Ślub na Maderze – Oferta

Nie przegapcie nowych postów – obserwujcie nas:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *