Pogoda na Maderze w sierpniu (2020)

Tradycyjnie, oto kolejna fotorelacja pogodowa, tym razem w pełni sezonu letniego. Oto sierpień na Maderze przedstawiony w formie zdjęć.

Zapraszamy także na nasze fotorelacje pogodowe z miesięcy: maj, wrzesień/październik i grudzień oraz post na temat pogody i klimatu Madery.

Trzeci tydzień sierpnia na Maderze

Tak jak się tego spodziewaliśmy, Madera przywitała nas gorąco. Krótkie rękawki na całego, nawet późnymi wieczorami. W ciągu dnia odczuwalna temperatura w Funchal i okolicach nawet wyższa niż wskazywały na to prognozy, bo ponad 25 stopni. Wieczory były nieco przyjemniejsze – jak widać na zdjęciach, w godzinach wieczornych było zwykle około 23 stopni.

Piękna, letnia pogoda trafiła się nam także w sierpniu na północy Madery. Oto jak wyglądało wybrzeże w okolicach Sao Jorge (trasa lewady Caldeirao Verde i Queimadas).

Pięknie było także w słynnej kolorowej i kwiecistej Santanie na północnym wschodzie Madery:

Dwa dni pózniej znów byliśmy na północy. Była iście plażowa pogoda, a plaża w Seixal była idealnym miejscem na taki dzień.

ZOBACZ POST: PLAŻE NA MADERZE

Przez kolejnych kilka dni przebywaliśmy w przepięknej miejscowości o jeszcze piękniejszej nazwie Ponta do Sol, słynącej z najbardziej słonecznych warunków pogodowych na wyspie. I rzeczywiście, tu także plaże i baseny były pełne, a temperatury wysokie, pomimo, że niebo było czasem nieco pochmurne.

Jeden z dni zaczął się dość szaro, ale niebo wypogodziło się w południe. Oto jak poprawić się może pogoda w niecałe 2 godziny!

Gorąco było także w pobliskiej Ribeira Brava. Termometry wskazywały 26 stopni jeszcze przed godziną 10 rano, a jako że była niedziela, basen publiczny był pełen ludzi od samego rana.

By nieco odpocząć od upałów, pierwszego dnia udaliśmy się na Ponchę do doliny Serra de Água, a drugiego na degustację lokalnych win na terenach winnicy w okolicach São Vicente. W São Vicente szczyty gór przykryte były gęstymi chmurami, całkowicie przysłaniając słońce. Pozwoliło nam to odsapnąć od upałów, wciąż było jednak ciepło i zbędne były długie rękawy.

Tak więc minął pierwszy tydzień mojego pobytu na Maderze i jak na razie moja dobra passa bezdeszczowych dni wciąż trwa. Zarówno my, jak i turyści, których coraz częściej widzimy na wyspie, korzystają ze słońca w ciągu dnia i bardzo przyjemnych, letnich wieczorów.

Sierpień 2020 na Maderze jest więc dość gorący. Odczuwalne temperatury w ciągu dnia w Funchal to 25-28 stopni, a wieczorami i rankami nie spadają one poniżej 20 stopni. Nie warto więc pakować zbyt wiele ciepłych ubrań.

Prognozy pogody na ostatni tydzień sierpnia są podobne. W Funchal nie są przewidywane opady, a temperatury w ciągu dnia mają pozostać na poziomie 25-28 stopni.

Ciekawi was pogoda na Maderze pod koniec sierpnia i na przełomie sierpnia i września? Post zostanie zaktualizowany niedługo!

Zobacz także: Ślub na Maderze – Oferta

Nie przegapcie nowych postów – obserwujcie nas:

.

Szlaki na Maderze: Lewada do Rei (PR18)

Lewada do Rei to przepiękna lewada ze wspaniałą roślinnością, pięknymi widokami, a do tego odpowiednia dla osób mniej doświadczonych. Okolice źródła to natomiast przepiękna zielona…
Więcej >

Sprawdź oferty zorganizowanych wczasów z wylotem z Polski:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This form collects your name, email and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our privacy policy where you will get more info on where, how and why we store your data.