Gdzie pływać na Maderze: Kąpielisko na Fajã dos Padres

Faja dos Padres - Wyspa Madera - internetowy przewodnik. Najpiekniejsze miejsca na Maderze

Tego, że jestem wielką fanką Fajã dos Padres nie trzeba nikomu mówić. Dokładny opis i historia tego miejsca były jednym z pierwszych postów opublikowanych na blogu. Często polecam to miejsce wszystkim turystom odwiedzającym wyspę, a nawet parom szukającym pleneru na unikalny, kameralny i nieco inny ślub na Maderze

Dziś będzie natomiast o Fajã dos Padres jako fajnym miejscu na kąpiele w oceanie na Maderze.

Na Fajã dos Padres, oprócz niezawodnej grupki znajomych warto zabrać także kamerę GoPro i zestaw do snurkowania. Oto minutowa relacja z naszej ostatniej, wrześniowej wizyty:

1. Kąpielisko na Fajã dos Padres – Filmik

2. Kąpielisko na Fajã dos Padres – Zdjęcia

Najlepsze atrakcje na Maderze - Faja dos Padres. Plaże na Maderze. Nietypowe miejsca na Maderze, które trzeba odwiedzić.

3. Kąpielisko na Fajã dos Padres – Wrażenia

Poprzednim razem odwiedzając Fajã dos Padres pływaliśmy w oceanie z plaży, jednak kamieniste plaże nie należą do moich ulubionych. Dlatego chyba kąpiel nie wywarła na mnie wcześniej tak niesamowitego wrażenia. Na Fajã dos Padres do wody najlepiej skakać z betonowego pomostu/molo przy restauracji.

Faja dos Padres na Maderze - ceny łódek i kolejki górskiej

Nasz ostatnia wizyta miała miejsce podczas pięknej, wrześniowej słonecznej niedzieli. Na pomoście odpoczywało wielu lokalnych mieszkańców, grała muzyka… Miejsce to miało przepiękny klimat, a gdy słońce zaczęło zachodzić, a Fajã dos Padres i brąz jej klifu zaczął błyszczeć, miejsce było naprawdę klimatyczne… 

Woda na tym kąpielisku jest bardzo przejrzysta, bez problemu widać przez nią rybki i stworzonka pływające kilka metrów pod nami. Do tego ten widok na klif i zielone ogrody… coś pięknego.

Najlepsze atrakcje na Maderze - Faja dos Padres. Plaże na Maderze. Nietypowe miejsca na Maderze, które trzeba odwiedzić.

4. Kąpielisko na Fajã dos Padres – Lokalizacja

Kąpielisko i plaża na Fajã dos Padres znajduje się 20 minut drogi od Funchal, a dokładnie między kolorową wioską rybacką Câmara de Lobos a miejscowością Campanario, gdzie to znajdziemy inne, jeszcze bardziej odludne i nietypowe kąpielisko Calhau da Lapa. Tam z kolei, potrzebujemy nie lada kondycji, bo z lądu nie dostaniemy się tam kolejką linową, a jedynie schodząc na nie trasą z wieloma schodkami. Niedługo opiszemy szczegółowo także kąpielisko Calhau da Lapa.

Na kąpielisku Fajã dos Padres dostępny jest prysznic, łazienki oraz przepyszna restauracja. Jest to idealne miejsce na relaksujący dzień z rodziną bądź znajomymi. Tylko z jednego powodu byłam niezadowolona, a był to czas odjazdu ostatniej kolejki na górę klifu – według mnie zdecydowanie zbyt wcześnie.

Atrakcje w okolicach Funchal na Maderze - Faja dos Padres. Plaża, kąpielisko, kolejka linowa i ogrody bananowe na Maderze. Nietypowe miejsca na Maderze, które trzeba zobaczyć.

5. Kąpielisko na Fajã dos Padres – Przyjazd autem + kolejką

Kolejka linowa przestaje funkcjonować o godzinie 19.00. Znaczy to, że kąpielisko trzeba opuścić około 15-20 min wcześniej. Każdy chce zostać jak najdłużej – nie będziemy więc jedyni i po dojściu do stacji „kolejka do kolejki” może być długa…

Tak bardzo nie chciało mi się opuszczać mojego ukochanego miejsca na chwilę przed zachodem słońca, ale niestety…

Najlepsze atrakcje na Maderze - Faja dos Padres. Plaże na Maderze. Nietypowe miejsca na Maderze, które trzeba odwiedzić.
Najpiękniejsze atrakcje na Maderze - Faja dos Padres. Plaża kąpielisko na Maderze. Nietypowe miejsca na Maderze, które trzeba odwiedzić.
Atrakcje w okolicach Funchal na Maderze - Faja dos Padres. Plaża kąpielisko na Maderze. Nietypowe miejsca na Maderze, które trzeba zobaczyć.
Atrakcje w okolicach Funchal na Maderze - Faja dos Padres. Plaża, kąpielisko, kolejka linowa i ogrody bananowe na Maderze. Nietypowe miejsca na Maderze, które trzeba zobaczyć.

6. Kąpielisko na Fajã dos Padres – A może łódką lub pobyt?

Jeśli chcemy więc obserwować piękny zachód słońca na Fajã dos Padres, musimy przypłynąć na nią łódką, lub zostać na niej na noc. Oto oferty tych nietypowych i odludnych kwater, idealnych na miesiąc miodowy:

A tu znajdziecie zarówno owe odludne chatki pod klifem, jak i inne, lepiej dostępne kwatery w okolicy:

Wraz z odjazdem ostatniej kolejki, Fajã dos Padres staje się bardzo, bardzo odludnym i urokliwym miejscem… Czy odważylibyście się zostać na niej na noc? Jeśli już spędziliście noc na Fajã dos Padres – jakie są Wasze wrażenia? 

ZOBACZ TAKŻE:

FAJÃ DOS PADRES W SERWISIE TRIPADVISOR

RESTAURACJA NA FAJÃ DOS PADRES W SERWISIE TRIPADVISOR

Zobacz także: Ślub na Maderze – Oferta

Nie przegapcie nowych postów – obserwujcie nas:

Subscribe
Notify of
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments