Kamerki internetowe na Maderze

W planowaniu zwiedzania Madery bardzo pomagają dostępne na wyspie kamerki internetowe. Zainstalowane w najważniejszych miejscach na wyspie, pomagają one szybko sprawdzić stan pogody, i opcjonalnie zmienić plan dnia.

Oto lista najbardziej przydatnych dla turystów kamerek internetowych na Maderze, wraz z linkami do atrakcji i ciekawych miejsc w pobliżu.

Najlepsze oferty Last Minute

* Kliknijcie wybrane kamerki, by zobaczyć je w pełnym rozmiarze *

1. Kamera na szczycie góry Pico do Arieiro

Chyba najpopularniejsza kamera internetowa na Maderze – zainstalowana na wysokości 1818 m, czyli trzecim najwyższym szczycie wyspy, pozwala turystom łatwo sprawdzić warunki panujące w górach i przy początku trasy PR1. Jest to jedyna kamerka zainstalowana na najwyższych szczytach Madery.

Powiązane wpisy: Szczyt Pico do Arieiro i Trasa PR1 | Wieczorna sesja na Pico do Arieiro | Transfery na szlak PR1 (+ rabat)

Przepiękne widoki podczas wędrówki trasą Vereda do Pico do Arieiro - PR 1 pomiędzy dwoma najwyższymi szczytami Madery: Pico do Arieiro i Pico Ruivo.

2. Kamera przy plaży na Porto Santo

Skierowana na molo i piaszczystą plażę, daje dobry podgląd warunków do plażowania na wyspie Porto Santo.

Powiązane wpisy: Plaże na Maderze i Porto Santo I Kajaki na Porto Santo I Ślub na plaży Porto Santo

3. Kamera w Dolinie Zakonnic – Eira do Serrado

A dokładniej kamerka „nad” Doliną Zakonnic. Zainstalowana przy punkcie widokowym Eira do Serrado daje wspaniały podgląd pogody w dolinie.

Powiązane wpisy: Dzień w Dolinie Zakonnic I Pobyt lub ślub w hotelu z widokiem na Dolinę Zakonnic

4. Kamera w Seixal (czarna plaża)

Seixal to miejscowość, w której położona jest najpiękniejsza na Maderze czarna plaża. Ta kamerka nie obejmuje samej plaży (położona jest ona na prawo od widocznego molo), ale jej okolice – Clube Naval do Seixal. W Seixal znajdziemy także darmowe baseny wulkaniczne.

Powiązane wpisy: Plaża w Seixal I Baseny wulkaniczne w Seixal

Przepiękne widoki podczas wędrówki trasą Vereda do Pico do Arieiro - PR 1 pomiędzy dwoma najwyższymi szczytami Madery: Pico do Arieiro i Pico Ruivo.

5. Kamera w Machico (piaszczysta plaża)

Machico to historyczna miejscowość z jedną z dwóch dostępnych na Maderze sztucznych plaż z jasnym piaskiem. Kamera skierowana jest idealnie – widoczna jest zarówno część kamienista, piaszczysta, centrum miejscowości, jak i punkt widokowy Pico do Facho.

Powiązane wpisy: Plaża w Machico oraz taras widokowy Pico do Facho I Sztuka uliczna i kolorowe drzwi w Machico

Madeira Island beaches - Machico beach

W tych samych okolicach jest także coś dla fanów golfa – kamerka z widokiem na pola golfowe Santo da Serra Golf Course:

Przy sprzyjającej pogodzie można dzięki niej zobaczyć najbardziej wysunięty na wschód punkt Madery – Ponta de São Lourenço (Półwysep Świętego Wawrzyńca).

6. Kamera w Ponta do Sol

Kamerka zainstalowana na molo w Ponta do Sol, pięknie pokazuje plażę oraz centrum miasteczka. To w tej okolicy znajduje się słynny spadający na jadące auta wodospad Anjos oraz trasa Levada do Moinho – Nova z pięknym wodospadem, spływającym w wydrążonej przez wodę ścianie skalnej.

Powiązane wpisy: Trasa Levada do Moinho – Levada Nova I Hotel Estalgem da Ponta do Sol i atrakcje w Ponta do Sol

W tym rejonie wyspy kamerki znajdziemy także w Ribeira Brava oraz Paul do Mar.

7. Kamera w Caniçal (Półwysep Św. Wawrzyńca)

Dzięki kamerze w Caniçal mamy przede wszystkim wspaniały widok na ukochany przez turystów Półwysep Świętego Wawrzyńca.

8. Kamera w na punkcie widokowym Portela (Penha d’Águia)

Ta kamera internetowa, umieszczona na cudnym punkcie widokowym Miradouro da Portela, oferuje wspaniały widok na północ wyspy, górę Penha d’Águia oraz leżącą u jej stóp miejscowość Porto da Cruz i część Santany.

Powiązane wpisy: Tani hotelik w Porto da Cruz I Hotel typu winnica/dworek Quinta do Furão

Jeszcze lepszy widok na miejscowość Santana, słynącą z tradycyjnych, trójkątnych domków ma ta kamera w Santana. To w tych okolicach znajdują się także jedne z najpopularniejszych lewad na Maderze- Lewada do Rei (PR18) oraz Lewada do Caldeirão Verde (PR9).

Best Madeira Island restaurants with a view - Quinta de Furao Restaurant review - Najlepsze restauracje z widokiem na Maderze - Restauracja Quinta do Furao Santana recenzje, opinie, zdjęcia
Widok z okna restauracji Quinta do Furão

9. Kamerki internetowe w Funchal

W samym Funchal zainstalowanych jest wiele kamer, pozwalających nam oglądać miasto z różnej perspektywy:

Widok na zatokę

Kamera na Monte

Kamerka z widokiem na kąpielisko Barreirinha przy Starym Mieście

Funchal – Centrum i plac Praça do Município

Funchal Lido – dzielnica hotelowa

Widok na Port w Funchal z budynku Design Centre

Jeśli podoba Wam się widok z budynku Design Centre, i chcielibyście zorganizować w tym miejscu ślub, zapraszamy po więcej informacji:

To jednak nie wszystko. Poza tymi kamerkami od NetMadeira, Funchal ma także wiele innych kamer od MadeiraWeb, w tym panoramiczną kamerę całej promenady, przybliżone kamery w centrum miasta oraz niespodziankę – o niej w ostatnim paragrafie.

Powiązane wpisy: Wszystkie posty na temat Funchal I Kolorowe drzwi w Funchal

10. Kamerki internetowe w Câmara de Lobos

Câmara de Lobos to znana turystom i często odwiedzana kolorowa wioska rybacka. Ma też ciekawe instalacje artystyczne, trash art i sztukę uliczną. W Câmara de Lobos znajduje się też kamienista plaża Vigario:

Powiązane wpisy: Sztuka uliczna w Câmara de Lobos I Piękne miejsca w Câmara de Lobos

Wszystkie kamerki NetMadeira

Piękny podgląd na wyspę z każdego miejsca na świecie mamy dzięki NetMadeira. Przedstawione kamerki to moim zdaniem najciekawsze opcje, jednak nie wszystkie dostępne na wyspach. Zajrzyjcie na stronę oficjalną, gdzie znajdziecie pełną listę nie tylko kamer, ale i filmów poklatkowych (timelapse).

* EXTRA * Niespodzianka – Kamerki od MadeiraWeb

Tak jak wspomnieliśmy, wiele miejskich kamerek oferuje też portal MadeiraWeb. Unikalna jest zwłaszcza kamera „PEOPLE CAM”, w parku Santa Catarina, z której to możecie pomachać internetowo do bliskich w domu.

Kamerka ta robi co 5 minut zbliżenie na jedno miejsce w parku, skąd transmituje obraz na żywo online. Znajdźcie to miejsce, wyślijcie link bliskim, przygotujcie się, a kamera wyśle wasz szeroki uśmiech w świat!

Miłej zabawy!

A jakie są Wasze doświadczenia? Która kamerka była dla Was najbardziej pomocna?

Podobał Wam się ten post? Podzielcie się nim ze światem ▼

Kamery internetowe - Jak sprawdzić pogodę na Maderze i Porto Santo

Zobacz także: Ślub na Maderze – Oferta

Nie przegapcie nowych postów – obserwujcie nas:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *